Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a véleményetek a táplálék...

Mi a véleményetek a táplálék kiegészítőkről?

Figyelt kérdés

Lehet e baj belőle ha folyamatosan szedi vki?


Lehet e káros?


Mi az ami jó és mi ami hosszú távon nem?


Valaki tapasztalat?


Egyszerre több fajtát lehet e?


Milyen hátrányai lehet?



2020. dec. 18. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg táplálékkiegészítő van. Konkrétan kérdezz!
2020. dec. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A táplálékkiegészítők koncentrált élelmiszerek.

Semmi bajod nem lesz.

2020. dec. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
71%
Attól függ hogy jó minőségűt szedsz vagy olyat, amitől max. placebo hatást várhatsz. Attól is függ, hogy alaposan utánajártál-e, hogy az adott dologra szükséged van-e és azt hogyan lehet a legoptimálisabban hasznosítani. Attól is függ, hogy miket szedsz együtt. Egy táplálékkiegészítőben lehet egyféle valami, de lehet kombinált készítmény is. Nyilván ha külön-külön szednéd be a dolgokat, akkor lehet és érdemes is többfélét szedni együtt, aszerint hogy mik támogatják a másik felszívódását. Ha viszont összetett tápkieget néznél, akkor attól függően, hogy milyen minőségű és összetételű, szükséges vagy nem szükséges mellé kiegészítés. Pl. csekély kivétellel a legtöbb multivitamin mellé érdemes D+K-vitamint szedni.
2020. dec. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Káros hatásai nem lehetnek?

Van aki éveken keresztul szedett már és véleményt tud írni?

Több féle, nem tudom a neveit.

Széna, sör élesztő, lenmag... Stb

2020. dec. 18. 22:34
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én évek óta szedek táplálékkiegészítőket, méghozzá elég nagy adagokban. Már a napi rutinomhoz tartozik. A C (3-4000 mg) és D3+K2 (10-12000 NE) alap. Mellé: E, B, omega3, Q10, flavonoidok, probiotikum, microbiomot támogató készítmény, ásványi anyagok, kollagén por, smoothie-keverék. Plusz rendszertelenül más táplálékkiegészítőket is, mikor mire van épp szükségem.


Ez így talán soknak tűnhet, de én már nem szeretnék ezen változtatni. Érzem a pozitív hatásukat. Úgy lehet a legjobb tesztelni, hogy abbahagyom pár hétre/hónapra és akkor látszik legjobban, mik a változások.


Kb 4 éve szedem ezeket, most 42 éves vagyok és jobban érzem magamat a bőrömben, mint 20 éves koromban.


A kicsi gyerekeink is kapnak rendszeresen mindenfélét és azóta nem kellett patikai készítményt adni nekik egyszer sem. Talán náluk látszik meg a legjobban ezeknek a pozitív hatása.

2020. dec. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!