Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék átállni egy gyulladá...

Szeretnék átállni egy gyulladáscsökkentő tàplálkozásra. Valaki rendelkezik ilyen jellegű tapasztalatokkal?

Figyelt kérdés
A sztressz sajnos odateszi magát és a szervezet nem szereti hosszútávon. Nagyon benne vagyok hogy egy új úton haladjak, új munkakört tervezek találni amit szerethetek, új életmódot folytatni, mert ahogy eddig csináltam oda vezetett, hogy pánikbetegség, szorongás és depresszió alakult ki. Sajnos sok fájdalmas tünetem is van, ráadásul a bélfájdalmam megjelent sok év után újra. Ez belesajog a hátamba is, meg mikor hova. Mikor ez volt, azt mondták a dokik, hogy enyhe gyulladás. Szeretném ezt - ha csak lehet - gyógyszerek nélkül megfogni. Érdekelne, kinek van tapasztalata és milyen gyulladáscsökkentő élelmiszereket, teákat, vitaminokat, fűszereket, étrendeket, praktikákat ismertek amely valóban bevált. Google ír minden félét, engem konkrét tapasztalattal rendelkező emberek véleménye jobban érdekel! Köszönöm!

2020. dec. 19. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Vannak erre szakemberek. Kórházakban.
2020. dec. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Aha. Tudod mit mondtak? Menjek haza és diétázzak...

Kösz a választ, inkább ne írtàl volna!

2020. dec. 19. 22:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Dietetikus tud segíteni ha neten nem találsz megfelelő infót :)
2020. dec. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a "clean eating"-et. Itt van egy angol összefoglaló, de magyarul is tudsz róla olvasni:

[link]

Sokféle gyógytea van, amit ihatsz (napi 1-2 bögre), én ezeket szoktam inni: gyömbér, kamilla, borsmenta, kakukkfű, hárs, citromfű. Jót tesznek az emésztésnek, az immunrendszernek.

Vitaminok közül nagyon fontos a D-vitamin, én 4000 NE-t szedek, K2 vitaminnal együtt. Mellé halolajat (omega 3 pótlására) és magnéziumot. Sokféle fűszert használok, attól függően, mit főzök.

Gyulladás esetén szerintem érdemes elhagyni a tejet, helyette inkább egyél natúr joghurtot, kaukázusi kefírt.

Egy kis testmozgás, megfelelő alvás is fontos.

2020. dec. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Szedek én is dolgokat. Most NONI és GOJI levet is iszom, Krill olajat szedek, plusz amiket írtál, kivéve a K2 vitamin, ami nekem nincs. A fűszernövényekre kellene valahogy ügyesen ráállni, meg az étkezési szokásainkat még csiszolgatni. Én kenyérfélét már nagyon ritkán eszem. Csoki be-becsúszik, de nem sok. Néha a chips és a só is. Még ezeket kellene elfelejteni talán.

2020. dec. 20. 13:14
 6/6 anonim ***** válasza:
A sóval szerintem nincs baj, ha elég vizet iszol.
2020. dec. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!