Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Érnek valamit a multivitamin,...

Érnek valamit a multivitamin, kálcium, magnézium, stb. pezsgőtabletták?

Figyelt kérdés
Én a Lidlben szoktam venni 200 Ft-ért. Jó ez valamire? Igaz, nem a vitamintartalma miatt iszom, hanem mert finom... Szörp helyett, edzés közben. Legalább cukor nincs benne, és olcsó is. :)
2010. aug. 12. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyilván az van bennük, amit ráírnak. de ebből nem tudod fedezni a napi vitaminszükségleted mert nagyon kevés van bennük. célszerűbb rendes tablettás vitamint, vagy még inkább vitamin csomagot venni.
2010. aug. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

vannak sportolóknak kifejlesztett vitaminok, ha sportolsz akkor ez legyen az alap, vitamin és ásványi anyag.

Scitec Daily One amit én szedek és tökéletes

2010. aug. 13. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Utánanéztem a pezsgőtabletták vitamintartalmának. Sokan mondták, hogy kevés bennük a vitamin. Nos a napi ajánlott mennyíség van minden egyes tablettában, ha nem hazudnak, amikor ráírják a dobozra a vitaminok tömegét. Ha annyi van benne, akkor az elég. Van amiből kicsivel több, van amiből kicsivel kevesebb. A legkevesebb a H-vitaminból volt, ami egyharmada a napi ajánlott mennyíségnek, de az is több, mint a semmi és nem kell litereket meginni belőle. Ne feledjük el, hogy vitamint más úton is viszünk be a szervezetbe táplálkozásal, így már mondhatjuk, hogy túl is adagoltuk mindegyik vitamint!!!
2012. dec. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3: ez az érvelés ott bukik meg, hogy akik kimondják hogy mennyi a napi ajánlott bevitel, azok is tévedésben vannak. Persze lehet összeesküvés elméleteket gyártani, de szerintem szimplán buták, mert rosszul tanítják őket. Összeesküvés elmélet lehet az pl, hogy ha mindenki elég C-vitamint szedne, akkor nem lennének (legalábbis kb 10-ed ennyi lenne csak) a beteg ember - miközben a gyógyszer egy termék => azt legyártják, és az a céljuk hogy ezek elfogyjanak, megvegyék őket.

De én nem gyártok elméleteket, csak a tények: a C-vitamin felfedezője (Szent-Györgyi Albert) napi 7-8 gramm (nem miligramm..) C-vitamint szedett. Ő neki inkább hiszek.

2012. dec. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!