Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen vitaminokat érdemes...

Milyen vitaminokat érdemes szedni?

Figyelt kérdés
Szüleim sose adtak nekünk vitaminokat, így most felnőttként gondoltam nem lenne rossz megismerni őket, de őszintén szólva fogalmam sincs, hogy hol kezdjem az egészet. Semmit se tudok ezekeről, hogy miből érdemes és mit pontosan szedni. Elméletben tudom, mi mire jó, de gyakorlatban nem értek hozzá. És azt se tudom, hogy pl. háziorvos írja-e fel ezeket, meg kell-e ezekhez vérvételre menni. Totál úgy érzem magam, mintha egy szikla alatt nőttem volna fel, ha vitaminokról van szó.
2021. febr. 20. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem irja fel haziorvos, megveszed gyogyszertarban, dm-ben, stb. Elmehetsz vervetelre is, hogy lasd van- mondjuk vas hianyod, stb, de a legaltalanosabb, ha c, d, esetleg pluszban valamilyen multivitamint szedsz, ezekkel nem arthatsz.

A zsirban oldodo vitaminokat, mint pl a d, elvileg tul lehet adagolni, gyakorlatilag meg olyan mennyiseget kell beloluk szedni (kb 20-30 ezer egyseg/nap) nagyon hosszutavon, hogy attol meg, hogy beveszel napi egy tablettat, nem lesz baj.

2021. febr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 alletta ***** válasza:

először egy vérkép leletet csináltatnék, állapotfelmérés szerűt.

amúgy C, D, Mg. vitaminokat szoktam szedni.

háziorvos nem írja fel, mert ezek étrendkiegészítők.

DE a D vitamint, meg vashiányra valamit azt felírhatja, meg biztos van még olyan, amit felírhat.

2021. febr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
D3-vitamint mindenképp, de csak K2-vitaminnal kiegészítve hogy elkerüld az érelmeszesedést. A D3 jó hasznosulásához jól jön még az A-vitamin, a C-vitamin és a magnézium is. Az utóbbinál figyelni kell, hogy ne magnézium-oxid legyen, mert nem szívódik fel.
2021. febr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%

Zöldség, gyümölcs, húsok. Minek szedni vitaminokat ha ezekben is vannak?

Felesleges.

2021. márc. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Azert 4-es, mert napi 1 kilo gyumolcsot es 1 kilo zoldseget kene megenni ahhoz, hogy ertelmes mennyisegu vitamin fel is szivodjon belolul manapsag. Aztan ha valaki vashianyos, egyen napi egy kilo majat, spenotot, nyalogasson szoget?

Na, ezert kell a vitamin kulon. Nem annyira ordogtol valo a dolog, es nincs is feltetlenul szuksege ra mindenkinek, de en erzem, hogy sokkal energikusabb vagyok, ha kuraszeruen szedem :)

2021. márc. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4 Tök jó, hogy ezek szerint te napi szinten jutsz hozzá talajmegújító gazdaságban termelt élelmiszerhez. Sajnos legtöbbünk nem ilyen szerencsés, csak a nagyüzemi jut, ami idővel teljesen kimeríti a talajt, így nincs mit felvegyen a növény - természetes úton. Plusz a városi életforma mellett eléggé nehéz állandóan piacra rohangálni a friss növényekért és folyamatosan feldolgozni őket otthon. Így, mivel nem tudjuk életünk 80%-át a táplálkozás előkészítésére és magára az étkezésre fordítani, hát marad az, hogy a hiányzó értékeket megpróbáljuk máshonnan beszerezni.
2021. márc. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
[link] +sok gyümölcs
2021. márc. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!