Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Allergiás lennék a peksütemény...

Allergiás lennék a peksüteményekre, vagy mi okozhatja a problémám?

Figyelt kérdés
Péksütemény evés után rögtön bekeményszik a nyakizmom és egyszerűen fáj a hátam, úgy érzem magam, mintha tiszta görcsben lennék. Leginkább a fülem alatt, vagy mellett közvetlen nem is tudom pontosan olyan, mintha megsűrűsödne a vérem... Az arcom, meg úgy az egész testem puffadt lesz, ezt egyebként más nagyon nem látja, max, hogy nehézkesen megyek. Beszélni sem lesz kellemes, mert úgy érzem puffadt az arcom. Élettelen lesz a bőröm és borzasztó fáradt vagyok olyankor. Az agyam, na hát az meg... Nem bírok gondolkozni sem, olyan, mintha homály lenne benne, vagy olyan sűrű füstös köd. Ha nem eszek ilyesmit kitisztulok és olyan jó... Viszont voltam a dokinál és nincsen semmilyen fajta érzékenységem, allergiám. Akkor meg mi okozhatja?

2021. márc. 2. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
valami adalékanyag? élesztő? otthoni kelt tésztától is? bár ezek meg nem feltétlenül keltek, leveles
2021. márc. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen dokinál voltál? Nem intoleranciát kell keresni, ez már allergiás reakció.

Célirányosan ebbe az irányba kell elindulni.

2021. márc. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

Vért vettek és azt küldték laborba. Tényleg azt mondta, hogy semmilyen nincs. Meg hát ott előben is régebben megszúrtak ilyen tűkkel, de egyik sem mutatott semmit.

2021. márc. 2. 16:46
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

A szurkálós, az nem étel allergia vizsgálat. Nem tudjuk mit néztek a laborban, de az ilyen jellegű vérvételt általában belgyógyászaton csinálják (ott veszik le), és első körben csak egy 40 tételes vizsgálat van, ebből 10 olyan amit mindennap eszel, 30 pedig olyan ami nem tartozik a hétköznapi étrendbe.

Kérj beutalót a háziorvostól allergológiára, és ne hagyd ennyiben.

2021. márc. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kenyértől és tésztaféléktől nem, csak péksüteménytől? Ezek általában gluténtartalamúak és lehetsz allergiás a gluténra vagy lehetsz lisztérzékeny is. A szurkálós (Prick) teszt nem ilyesmiket mutat ki, csak ha volna a péksüteménytől vmi kiütésed is. A speciális vérvétel biztos tovább visz majd a betegséged kiderítésében, ne add fel! Nyomozz tovább!
2021. márc. 3. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!