Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Zabkása vagy édesítőszer...

Zabkása vagy édesítőszer okozhat hasmenést?

Figyelt kérdés
Pár napja elkezdtem fogyókúrázni. Zabkását ettem szinte minden reggel tejjel, ilyen Dr. Oetker fajtát. Illetve tegnap egy jó két evőkanálnyi édesítőszert is tettem az ebédemre. Valószínűleg emiatt a kettő miatt alakulhat ki hasmenés, illetve állandó szellentés is?

2021. márc. 18. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Maltit okoz nagy mennyiségben bő szelesedést.

Használj szacharint inkább.

És könnyebben feldolgozza a szervezet a zabkását, ha vízben főzöd, nem tejben - emésztés könnyebb.

2021. márc. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A cukoralkoholok, pl xilit, eritrit felfújnak, okozhatnak hasmenést és hasfájást.

A zabkása nem hiszem, hogy hibás lenne.

2021. márc. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, a Dr. Oetker zabkása egyáltalán nem fogyókúrás. Vegyél sima zabpelyhet, azt ízesítsd ahogy neked tetszik.

Egyébként igen, az édesítőszer okozhat hasmenést.

2021. márc. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bármelyik édesítőszer okozhat hasmenést, ha arra érzékeny vagy, vagy túlfogyasztod. Zabkásában, főleg az ilyen előre csomagoltban a laktóz mennyiség tud odavágni, főleg, ha még plusz tejjel csinálod. És igen, valóban nem diétás.

Sima zabpehely, esetleg tehetsz bele zabkorpát, tönkölykorpát, vagy más hasonló dolgot is. Vízzel kicsit íztelenebb, én plusz kókusszal csinálom, és először a kókuszreszeléket főzöm bele a vízbe, és utána adagolom hozzá a zabpelyhet, korpát.

2021. márc. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az édesítő simán tud hasmenést okozni, de szerintem mindenkinél más fajta és más mennyiségben. A zab meg tudvalevően gyorsítja az anyagcserét, szóval a kettő kombinációja is kiválthatta.
2021. márc. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!