Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Eritrittöl vízszerű hasmenés?

Eritrittöl vízszerű hasmenés?

Figyelt kérdés
Másnál is előfordul? En ha eszem,elég sokat eszek egyszerre belőle,kb 10-12teáskanállal,utana negyedora mulva tizpercenkent barna vizet f*sok. Ez ártalmas az egészségemre?

2017. márc. 19. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Az eritrit hashajtó hatású, ez ilyen dolog. Ha pótolja az ember az elveszített folyadékot és ásványi sókat, akkor nem káros.
2017. márc. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Minek eszel egyszerre annyit?
2017. márc. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mert maskepp nem erzem az ízét. Csak mindenhol azt olvasom,h nemnokoz se puffadast se hasmenést. Nalam megis okoz mindkettőt,illetve a masik amit még észrevettem,h rettentően szomjas leszek utana es rengeteget kell igyak
2017. márc. 19. 23:22
 4/9 anonim ***** válasza:
A cukoralkoholokra jellemző ez. Nyilván egészségtelen, ha tartósan fosatod magad. Szerintem túl tömény édeshez vagy szokva, ha ennyit használsz belőle.
2017. márc. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyilván nem egészséges ez a mennyiség, se cukorból, se édesítőszerből. Próbálj leállni róla, egyél inkább gyümölcsöket.
2017. márc. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Elképzelhető, hogy eritrit hasmenést okoz. A többség mondjuk úgy van vele, hogy inkább xilit vált ki nála hasmenést, míg az eritrit nem, de valószínűleg vannak, akik az eritritre érzékenyek, mert hallottam már 1-2 embertől, hogy nála is az eritrit a hashajtó, és inkább xilitet használ.

Ami furcsa, az inkább az, hogy negyedóra után már tüneteket okoz. Ez elméletileg lehetetlen. Ekkor még bőven a gyomorban van csak, hasmenést csak órákkal később okozhatna, amikor már a belekbe ér.

Ha ilyen gyorsan távozik, akkor valószínűleg kifejezetten érzékeny vagy rá. Érdemes lenne orvossal is konzultálni.

Ha ennyire nem érzed az édesítő hatását, akkor lehet, hogy nem is kéne erőltetni az eritritet, mert nem az eseted.

Vagy legalább keverni kéne xilittel, ha azt édesebbnek találod, és úgy nem kéne ilyen brutál mennyiségű eritritet bevinned. A normál mennyiséget lehet, hogy elviseli a szervezeted.

Vagy van sztíviával erősített édesítő hatású eritrit is (általában négyszerezett az édessége). Annak mondjuk van némi mellékíze a sztíviától.

2017. márc. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

A szomjúság teljesen természetes abban az esetben, ha sok vízoldható anyagot viszel be.

Ezeknek a tömény oldata féligáteresztő hártyán (mint pl. a sejtfal) képes sok vizet felvenni, hogy felhíguljon. Ugyanezért okoz szomjúságot a só is.


Keress rá az ozmózis ill. ozmózisnyomás szavakra, és ott bővebb magyarázatot találsz!

2017. márc. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 istván748 válasza:
Aha! Ugyanez van nálam is! Basszus! És eleinte nem is tudtam miért! Azért vannak ilyen hatasok is egyeseknél, mégha ilyet nem is publikálnak :-)
2019. okt. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én jégkrém miatt tudtam meg hogy valamelyikre érzékeny vagyok. Nálam is fél óra és már a wc-n vagyok. Most olastam róla mert a jégkrém dobozán is írják hogy hasmenést okozhat (mindkettőre, xilitre is) Egy 900ml-es jégkrém felét ettem meg ami azért nyáron nem annyira sok szerintem, bár rajta van a dobozán hogy tulzott fogyasztása hashajtó hatású. Szerintem még sokat sem kellett volna bele rakni mert sima citromos fagyi volt.

5 éve emlékszem marakujás jégkrém után volt ez. Na akkor nem is mertem enni vagy 4 napig és ledobtam "zsírból" 2 kg-ot Elment egy fogyókúrának...:/

2023. aug. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!