Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lejart szavatossagu sonkas-tej...

Lejart szavatossagu sonkas-tejfolos tesztatol lehet valami bajom, ha egyebkent nem ereztem rossznak?

Figyelt kérdés

Készen vasarolt etel, amit csak fel kell melegiteni a mikroban. Miutan megettem, utana lattam, hogy a csomagolas szerint tegnapig volt fogyaszthato. Nem volt semmi rossz íze, annyi, hogy a teszta kicsit ossze volt allva, de nem volt ragadós, meg aztan osszekevertem a martassal es ugy teljesen no volt az allaga is.

Lehet tole valami bajom? Nagyon felek a hanyastol es ezert aggodok egy kicsit.


2021. márc. 19. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Jobb lenne, ha angolul írnák rá a lejárt szavatosságot: best before. Így könnyebb értelmezni a jelentését.
2021. márc. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerinted a kaja tudja, hogy mi van ráírva, és másnapra hipp-hopp fogja magát és megromlik? :-)))))
2021. márc. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Van amit meg merek enni par nappal a szavatossag lejárata utan is, ha jonak erzem, de olvastam az osszetevoket, hogy azert ebben van tojas, tejfol is.. Azert ijedtem meg. De remelem ennel az ételnel is igaz, hogy ereztem volna, ha rossz
2021. márc. 19. 15:27
 4/7 A kérdező kommentje:
Jogos a masodik valasz! :D
2021. márc. 19. 15:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Jócskán túl van biztosítva minden élelmiszer, a készételek is! Ha érzékszervi benyomásra semmi rendelleneset nem észlelsz, akkor fogyasztható.
2021. márc. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Általában korai dátumot írnak rá, hogy biztosra menjenek mert ha megromlik a szavatosság lejárta előtt és rosszul leszel tőle akk beperelheted a gyártót, de ha a szavatosság lejárta után fogyasztod el nem. Nyilván inkább biztosra mennek és olyan időpontot írnak rá amikor még szinte 100% hogy jó
2021. márc. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1 nap, megnyugodhatsz. De ettol fuggetlenul, a langyosra melegites a veszelyes. Hidegen es felforralva is biztonsagos a friss etel. Ha lenne mar benne valami nem oke, az langyosra melegitve ter eletre.
2021. márc. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!