Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Paleolit étrendet követők, a...

Paleolit étrendet követők, a tapasztalaitokat megosztanátok velem?

Figyelt kérdés
Rögtön leszögezném hogy jó okkal határoztam el magam a paleo mellett. Inzulinrezisztencia, pcos. Nem okoz gondot lemondani a pékáruról, egy ideje már nem is kívánom, a hússal, tojással egyre nagyobb barátságban vagyok, tejtermékeim többnyire sajtok. Főként trappista, vagy edámi, ementáli. A zöldségeket gyümölcsöket nagyon szeretem, és mivel a gyümölcsöket ez az étrend engedélyezi a ketogénnel szemben(nálam ez tarhatlan lenne, mivel a gyümölcsökről leginkább az alacsony glikémiás indexűekről nem vagyok hajlandó lemondani). Magvakat is erőszerettel eszek. Szóval mondhatni hogy a mostani etrendem is inkább e felé húz, akkor pedig miért ne? A legnagyobb akadály inkább a zab elhagyása. Konkrétan amire kiváncsi lennék az az hogy figyelitek e a makro tápanyagok felosztását, és ha igen, milyenek az arányok?( Nem okoz gondot számomra ha zsír többletben van) milyenek az ételparosítások, pl nálam az ir miatt nem biztos h szerencsés gyümölcsöt magában enni. Hányszor esztek egy nap, és ebből mennyiszer főtt ételt, (nyilván a hús kivételével) vagy nyersen fogyasztható kajákat? Mi számít egy teljes étkezésnek, pl lehet ket marék dió, mandula egy mandarinnal mondjuk egy korai vacsi? Vagy minden étkezéshez kell az állati fejérje? Egyáltalán mennyi az elfogadható gyümölcs mennyiség egy napra, egy két adag, vagy heti egy két adag? A másik dolog a sajt téma, itt okés ott nem okés. Mi az a sajt amit még valóban engedhet a paleo? Egy félzsíros trappista? Ementáli? Mozzarella? Vagy csak parmezán? Vagy pedig tényleg egyik sem? A zabpehelyről szintén megoszlanak a vélemenyek, a tiétek mi? Én pl csak a nagyszeműt eszem jelenleg, tejsavófeherjével(tervben van az elhagyása) magvakkal, áztatva nem főzve, mandula vagy kókusztejjel. Megemlíteném hogy én nem szeretek főzni, sütni sem, ezért nem erdekelnek az átvariált desszertek és kenyerek, így a kerdéseim olyanokhoz szól akik hasonlóan gondolkodnak. Egy átlagos napotok hogy néz ki etkezésben? És a az utolsó kerdésem hogy érzitek magatokat huzamosabb idő paleo etrenddel. Lehet hogy ez egy kicsit sok volt, de oly sok cikket olvastam, ami csak a kerdesek megformálasában segített. Fontos hogy nagyon elhataroztam magam, sokat agyaltam es tenyleg ezt szeretném. Es tenyleg utolsó kérdésként, ajanlotok e valamilyen magyar nyelvű könyvet a témában, amit kötelezőnek éreztek?

2021. márc. 21. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Ha IR-ed van, akkor nem ajánlom a paleot. Amúgy sem, de IR-re főleg nem. Az IR nem a cukor miatt alakul ki, hanem a sok zsírbevitel miatt. Paeloval csak rosszabb lesz. Lépj be fb-on a Teljesértékű növényi étrend csoportba és keresgélj a cukorbetegségről szóló bejegyzések között.
2021. márc. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na ilyen butaságokra pont nem vagyok kiváncsi. Soha nem ettem zsíros ételeket. Soha. Undorodtam tőlük. Végig is szédelegtem az életem, beteg lettem hála a nagy szénhidrát igenlő életmódnak. Szóval ne akarjál már nekem rizsázni. Köszi
2021. márc. 27. 14:29
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
Pedig az elsőnek van igaza. Soha nem ettél zsíros ételeket? Hús, tojás, tejtermékek, olajos magvak, étolaj? Ezek mind zsírosak. A szénhidráttól biztosan nem lettél cukorbeteg sem te, sem senki más a világon. Nézd meg a vegánokat. Nekik a napi bevitelük 70-80 %-a szénhidrát. Hogy hogy közöttük nem cukorbeteg minden második? Éppenhogy kb nincs is közöttük cukorbeteg. Na ez hogy van?
2021. márc. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pedig had tudjam már jobban miket ettem. Köszi. Van olyan betegség amikor csak bizonyos fajta ételeket tudsz megenni. Régen volt erről dokumentum film sorozat is. Azt hiszem talán furcsa evők volt a címe. Valami ilyesmi lehettem én is. Én a pékséges kenyérre voltam rákattanva csak és kizárólag egri parizsival, és paradicsommal, vagy lekvárosan. A gyümölcsök közül csak banánt és almát(volt h napokig csak ezeket) és még kekszből a jóreggeltet. Tejtermékből maximum azt a pancsolt 1,5 ös tejet kávéba, vagy kis kakaónak. A főtt ételt nem bírták nagyon belém parancsolni olyan 10 eves koromtól, de ovis koromból is van emlékem arról mikor erőltették a menza kaját és behánytam, meg otthon is egyszer pörköltet es nokedlit tömött anyu belém, aztán a szönyegre hánytam mind...Ünnepekkor a rántott dolgoktól és a krumplipürétől mindig gyomorrontásom volt, sütiktől is... (Mai napig) Csak mikor kolis voltam és nem volt más, akkor éltem velük, le is fogytam nagyon akkoriban. Ezelőtt már úgy pár evvel (5.-6.ban) sűrű sötét pihék voltak a pajeszomon, és gyengén de volt bajszom is. A koliban már a nyakamon is nőtt néha pár szál, majd fokozatosan egyre több. Mikor elköltöztem otthonról, és főzni kellett a páromnak szépen lassan szoktam rá a hús evésre, de ezt is mértékkel. A zsír még mindig halálos ellenség volt, ezért én csak leveshúst vagy főtt húst ettem, és csak hétvegén, mikor volt időm nyugiba emészteni. Ekkora már evek óta szedelegtem, nagyon durva szénhidrátfüggőségem volt, amit se a gyümölcs, se a zöldseg nem enyhített. Csak a kenyér, a zsömle, vagy a csoki. Ha hétvégén húst ettem, le kellett feküdöm annyira megviselt az emésztés. Tényleg minden tök szar volt. Aztán valahogy a zabpehely kihúzott a slamsztikából,eleg jól rendbe szedett elkezdtem futni, szépen ledobtam vagy 20-30 kilót, viszont ekkor meg csak zabpelyhet, tonhalat, puffasztott rizst és gyümölcsöket, zöldsegeket ettem, tartós tejből a legalacsonyabb zsirtartalmúval v max 1,5 össel. Ezt az időszakot hasmenéssel töltöttem, és 2 oránként ettem hogy ne szédüljek. Ez tartott kb két evig, mert valamiért mentolos lett a lehelletem, és már nagyon zavart. Visszatértem a szenvicsre paradicsomra, éz almára és a banánra. Annyi változással hogy itt már betökéltem hús nélkül nem lehet. Ugyan úgy visszahíztam viszont 4 év kellett hozzá. Elhiszem hogy nektek vegánoknak tök jó(de csak megjegyzem hogy a munkatársammal beszélgettünk, és az ő vegán rokona pont ezert lett inzulinrezisztens, ezt nem én mondtam, hanem hanem az orvosa egy vegánnak...hm?) de mindenki azt eszik amit akar, én nem kérek hittérítést. Már csak azért sem mert mióta félretettem minden undorom a zsírral és a hússal: 15 kilót fogytam, nem vagyok cukorfüggő, nem okádok gyomorsavat, nincs az egekbe a pulzusom, nem szédülök, nem fáj a derekam( porcorongsérve műtöttek 25 evesen) van normális szép hajam újra, nincs akné se az arcomon, se a combomon, sokkal kevesebb alvással sokkal jobban kelek reggelente, ujra havonta menstruálok és lassabban nő az arcomon a szőr, peteérésem is volt már, még a tesztoszteron szintem is normál ertéken belül jár, szóval engem nem lehet meggyőzni ezzel. És azt csak megemlíteném hogy a paleo egészen tág fogalom étkezés szempontjából, már csak azért is mert eltérő kúltúrák elterő mennyiségben ettek zsírt fehérjét és szénhidrátot, mégis egészségesek voltak, a paleo nem arról szól h sertés zsírt eszel dagadóval. Vagy hogy idióta sütiket sütsz magokból....Azok közül az etelek közül választhatsz amit a természeti népek is enni tudtak annak idején, mértéket itt is erdemes tartani, számomra ez amúgy a legengedékenyebb étrend, és a legkevésbé szélsőseges. Persze az biztos hogy ugyan olyat nem tudok enni mint az egészséges őseim, mivel nincs pénzem mindenből bio-ra, de ha lenne is a környéken beszerezhetetlen. De lényeg ami lényeg, köszönöm de eszem a kis husomat, meg zsírjaimat, ha már eljutottam odáig hogy még jól is esik. Idöközben amúgy megegyeztem magammal makrókkal, a sajttal és zabtémával, szóval a kérdésem tárgytalan, ha másért nem, hát azért mert nem azok az emberek írtak akire gondoltam hogy fognak.
2021. márc. 27. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!