Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha tejet iszom, hasmenésem...

Ha tejet iszom, hasmenésem van. Miért?

Figyelt kérdés

Laktóz és tejfehérje intoleranciára is vizsgáltak, negatív lett.

Kb 1-2 havonta egyszer iszom egy pohár tejet, olyankor fél órával utána görcsös hasmenésem van.

Joghurt, tejföl, túró, sajt fogyasztása után nincs problémám.


2021. márc. 25. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló, viszont nekem csak a tejföl vagy író fogyasztásától. Tej, sajt, túró, joghurt korlátlan mennyiségben jöhet, semmi gondom nincs.

Engem is érdekelne a válasz :D

2021. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Osztálytársamnál is negatív lett a teszt, mégis görcsölt a hasa a tejtermékektől. Azt tudom tanácsolni, hogy kerüld azokat az ételeket, amik panaszt okoznak.
2021. márc. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez, de csak a tejtől, a laktózmentestől is, más tejterméknél nem jön elő. Nekem az orvos azt mondta, hogy lehetséges hogy telítődik vele a szervezetem, ilyenkor tartsak szünetet, de a szünet után is ugyanúgy rosszul vagyok a tejtől, illetve ha naponta iszok (legyen az sok, vagy kevés), akkor is. Nem tudom rá a választ én sem. :D
2021. márc. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha érzitek, hogy rosszul vagytok tőle, akkor miért fogyasztjátok? :D
2021. márc. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát mert a töltött káposzta tejföl nélkül nem az igazi. És a lángos, mmm, nagyon finom.
2021. márc. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, én már nem fogyasztom, kéthavonta egyszer megnézem, hogy vajon hogy bírom, de nincs változás, a régebbi tapasztalataimat írtam le. :D
2021. márc. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na ez érdekes, mert nekem meg csak a felmelegített tejtől, a hidegtől semmi bajom.

Néznek is hülyén, hogy hidegen iszom a tejeskávém... 😅

2021. márc. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sok minden lehet az oka. Mindenképpen érdemes lenne egy probiotikum kúrát tartani tejmentes diéta mellett, hogy rendbejöjjön a bélflórád, mivel a hasmenés eléggé szétzilálja.

A laktóz intoleranciának egyébként van enyhe verziója is, ami nem genetikai, csupán az aktuális bélflóra miatt jelentkezik. Emiatt simán lehet, hogy a teszt nem mutatja ki, mert akkor épp rendben volt.

2021. márc. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!