Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha igaz hogy napi 2gramm...

Ha igaz hogy napi 2gramm cvitamint kéne meg enni neves cvitamin kutatók állítása szerintköztük szent Györgyi Albert állítása szerint is hogy hogy a természetolyan fajt teremtett amelyiknek több cvitaminra van szükségemintamennyitatermészetbenbevihet?

Figyelt kérdés
2021. márc. 27. 17:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, a felesleget kipisiled (én van hogy 4-5 grammot szedek, jó a húgyúti fertőzések megelőzésére a régi háziorvosom szerint is)
2021. márc. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A kérdést sem értem, légy szíves, írd át olvashatóbban, és legyen világos a kérdés.

Azért sejtem mire gondolsz: szerintem nehéz megállapítani, hogy ténylegesen mennyi C vitaminra van szüksége az emberi szervezetnek. Elég jól el lehet lenni pár száz milligrammal is, 2g-nál valószínűleg nem kell több.

2021. márc. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez így nem igaz. Az emberi szervezetben is megtalálható a cvitamin szintetizálásáért felelős gén, csak inaktiválódott az évek folyamán. Sok állat még most is képes rá, akik főleg hús evők. Mivel mindenevő vagy így viszel be annyit, hogy a szervezeted kikapcsolja ezt a gént és nem leszel skorbutos.
2021. márc. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ha igaz hogy napi 2gramm c vitamint kéne meg enni neves c vitamin kutatók állítása szerint köztük szent Györgyi Albert állítása szerint is hogy hogy a természet olyan fajt teremtett amelyiknek több c vitaminra van szüksége mint amennyit a természetben bevihet?


Mi a baj a kérdéssel? Bonyolultnak érzed? A válaszaitok alapján biztosan nem fogtátok fel a lényegét.


"Tök mindegy, a felesleget kipisiled " "én van hogy 4-5 grammot szedek" De fel fogod hogy az napi 50kivi? És kurvára nem természetes úton viszed be.


Nem nem ara gondolok hogy nehéz meg állapítani hogy mennyi a szükséglet de egyébként biztosan nehéz meg állapítani.


Az állítása a tudósoknak 2gramm vagy több.


Ellentmondás=Természetben nincs ennyi. Nem tudsz ennyit be vinni napi átlagban. A nagy szüleim 80 év alatt nem vittek be annyit amennyit kb egy hónapra vagy egy hétre tartanak szükségesnek.


Tehát óriásiak az aránybeli különbségek. Ha pl a kérdést ételre vonatkoztatjuk Még a piramisépítő rabszolgák sem ettek a annyival kevesebb ételt arányaiban mint amennyivel kevesebbet természetes úton az emberi faj be tudott vinni az evolúciója során c vitaminból ahhoz a bizonyos minimum szükséglethez amit a c vitamin kutatók meg adnak és akkor meg mi ez az RDA (Napi ajánlott bevitel) 90mg(amit akkor ezek szerint nem a c vitamin kutatók ajánlanak hanem kik a busmanok?)

2021. márc. 27. 18:29
 5/16 anonim ***** válasza:
Jah, éltek is átlagosan úgy max 30-40 évig xD
2021. márc. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Még ma sem visz be az átlag ember még 60mg sem naponta!
2021. márc. 27. 18:42
 7/16 A kérdező kommentje:
és 70-80év az átlag.
2021. márc. 27. 18:43
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a 3-as komit. Viszel be annyit, hogy ne legyél beteg. Azt is értem amit te mondasz, hogy nincs annyi természetes forrás mint az RDA, ez igaz, de ha annyit viszel be, hogy ne legyél skorbutos, az nem jelenti azt, hogy az elég is a mostani igénybevételek mellett. Ezért AJÁNLOTT.
2021. márc. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk napi 10-15 paprika nem olyan elképzelhetetlen. De még ezt sem igen lehetett teljesíteni nem tudom mennyire volna egészséges ha minden nap ennyi paprikát meg ennék. Fizikai munkához meg még inkább életszerűtlenül hangzik.
2021. márc. 27. 18:59
 10/16 A kérdező kommentje:
Ezek a c vitamin kutatók az RDA 5-10szeresét ajánlják. Csillagászati számok.
2021. márc. 27. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!