Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez igaz? Szög + alma a vashián...

Ez igaz? Szög + alma a vashiány ellen?

Figyelt kérdés
Vashiányos vagyok. Egy ismerős múltkor azt tanácsolta, hogy egy almába nyomjak bele egy vasszöget, az alma sava két-három nap alatt leoldja a szöget, utána pedig egyem meg az almát. Számomra elég hihetetlennek hangzik ez, de ő állítja, hogy az apja így kezelte magát, és rendbe jött. Lehet ez igaz? Nem veszélyes ez? (nem tudom mi lehet még a szögben, ami esetleg káros lehet az egészségre)?
2010. aug. 20. 10:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
vastabletta...ez a módszer legfeljebb 100 éve működött, amikor a szögek sima vasból (Fe-C ötvözet) voltak, nem agyonötvözött vasból, mint ma...de ha egy rakás nehézfémet is akarsz enni, akkor csináld csak
2010. aug. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%
Én még ilyet nem hallotta.Szerintem ki ne próbáld!
2010. aug. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is inkább tablettával kezeld magad.(:
2010. aug. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
28%

Szögezzük le, hogy a szögben szög van. Ezt lehet tudni, de hogy mi minden van az élelmiszerben, amit vásárolsz, azt csak akkor tudod, nagyjából, ha mindig elolvasod a termék tájékoztatóját. Úgy vélem, minthogy a szögre gyanakodsz, ezt meg szoktad tenni.

Ez egy régi népi gyógymód, és a népi gyógymódok be szoktak válni. Évszázados megfigyelés és tapasztalat az alapjuk. Nyugodtan falatozd a rozsdás almát, bajod nem lesz tőle, és valószínűleg némi idő elteltével, alsó szemhéjadat, ha ellenőrzöd, szép pirosnak fogod találni a mai sápadt szín helyett.

Jó egészséget kívánok!

2010. aug. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

ahogy előttem írták.

amúgy sok vas van a spenótban, brokkoliban, mákban.

2010. aug. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
22%

jó rozsdás szöggel, a néphit szerint..

sok bajod nem lehet tőle, nem biztos hogy fel is szívódik..

doki ír fel tablettát, az hatékonyabb

2010. aug. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
35%
azt megnézem hogy az acélszöget feloldja az alma...
2010. aug. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
54%
hát ha csak rozsdát ( vas oxid, Fe2O3 ) akarsz enni akkor hajrá...
2010. aug. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Inkább vegyél egy komplex ásványi anyagot!
2010. aug. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%
Vidd el a vérleletet az orvosnak,ő majd írd fel neked vastablettát,szeded pár hónapig,és már jó is lesz.Lehet kapni vastabit vény nélkül is (pl Béres),de ezek drágábbak,szóval megéri receptre venni.
2010. aug. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!