Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha egyfajta trauma nagyon...

Ha egyfajta trauma nagyon elrontott számomra néhány ételt, van még rá esély, hogy ismét megszeressem őket?

Figyelt kérdés

Nagyon furcsa helyzetnek érzem ezt, de kérlek ne nevessetek ki, mert teljesen komoly a kérdésem.


Nagyjából fél éve estem át egy mononukleózis fertőzésen, életem eddigi leghosszabb és legrosszabb betegsége volt. Ezalatt sajnos másként éreztem az ízeket, gyakorlatilag mindennek iszonyú kellemetlen, gyógyszerszerű íze lett. Ott követtem el a hibát, hogy próbáltam a kedvenc ételeim főzni magamnak, hogy egyáltalán motiváljam magam az evésre, mert máskülönben semmit sem ettem volna két hétig.


Ezt túléltem, eltelt fél év, de sajnos a kedvenc ételeim sikerült ezzel (enyhén szólva) megutálnom. Nem vagyok válogatós, de most már ha csak meglátom a boltban, vagy akár egy képen, már attól elfog a hányinger és azonnal érzem, hogy ismét dagadnak a manduláim, elszáll minden erőm, stb. Név szerint ezek a csokis muffin, a tonhalas sült tészta és a bodzás Fanta. Még most, leírni is elég kellemetlen volt ezeket.


Tapasztalt már valaki hasonló pszichés beidegződést? Sikerült bárkinek változtatni ilyesmin? Köszönöm a válaszokat.



2021. ápr. 4. 02:09
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

Fel ev, nem sok ido. En neha alapbol megundorodom olyan kajaktol, amit imadok, de mertektelul tudom fogyasztani, es akkor par honapig ra se tudok gondolni, pl. Bolognai, rakott kel.

Volt mononukleozisom 15 evesen, tudom mirol beszelsz, en joforman sargadinnyen eltem 1 hetig, mert csak az csuszott le a torkomon. Mivel csak szezonalisan kaphato evenkent 1x, igy kihevertem 1 ev alatt, es azota is egyik kedvencem. Csak időre van szukseged, te is besokalltal.

De hallottam mar olyat (kb. 40 eves sztori) , hogy a gyerekek allandoan kakaot kaptak reggelire az oviban/ bentlakasos iskolaban, nagynenem egy eletre megutalta a kakaót.

2021. ápr. 4. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
38%
Ez nem pszichés beidegződés. Hiszed, vagy a sem, azt, hogy mit kívánsz, mit nem, azt a bélflórád dönti el. Más részről, ha megengedsz egy enyhe kritikát, ha ezek voltak a kedvenc "ételeid" (a csokis muffin, a tonhalas sült tészta és a bodzás Fanta), egy percig se sajnáld, hogy nem fűlik rájuk a fogad.
2021. ápr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!