Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki teljesen 100% vegán az...

Aki teljesen 100% vegán az pl. omega3-at(ezt még talán eltudom képzelni), de kollagént vagy akár élőflórás dolgokat mivel pótolják?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 15. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Omega 3-nak nagyon jó forrás a dió és a lenmag. A kollagén egy fehérje, amit a bevitt aminósavakból a szervezet megtermel magának, nincs rajta semmi, amit pótolni kell. Élőflórás dolgok alatt pontosan milyen anyagokra célzol?
2021. ápr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1. Igen csak ahogy öregszünk a kollagén kicsit alábbhagy, meg ugye a rohanó világba hal olajat használ mindenki, számomra az fura, hogy erőszakmentes tejet miért nem isznak :o

Hát élőflórásból bármit kefir yoghurt, probiotikum, Dzsainisták vigyáznak a mikroorganizmusok életére is.


(Velem ne törődjetek, vegának túl húsevő vagyok húsevőnek meg túl vega.)

2021. ápr. 15. 10:33
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

én egyáltalán nem vagyok egy vegán típus. húst, tejterméket is fogyasztok, de azt el kell, hogy ismerjem a tejipar is kegyetlen kizsákmányolása az állatoknak, láttál már videót hogy tartják szerencsétlen teheneket? én azért nem fogyasztok tejet, mert nem szeretem az ízét.


egyébként a kérdésre válaszolva vannak kollagén tabletták is.

2021. ápr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

A kollagén tabletta is állati eredetű. Erőszakmentes tej tényleg nem létezik. Maximum ha a tanyán fejed a tehenet, de boltban nem fogsz olyat kapni. Valóban csökken a kollagén termelés, ahogy öregszünk, de messze nem annyira, hogy ne legyen elég a szervezetnek, ez csak a táplálékkiegészítő gyártók kamu marketingje. Tudsz mutatni olyan dokumentált esetet, hogy a vegánoknak kollagén problémájuk van? :) Mert a tudomány mai állása szerint csecsemőkortól öregkorig teljesen egészséges növényi étrenden élni, ezt a világ vezető táplálkozástudományi szervezetei mind kimondják. Ezért felesleges aggódni, hogy a vegánok mit nem vesznek be. :)

A kefírben sincs semmi olyan nélkülözhetetlen, ami más, növényi forrásban nincs meg. Kefírt a legtöbb húsevő sem eszik amúgy. A probiotikumok miatt sem kell aggódni, egy jó növényi étrend mellett tökéletes lesz a bélflóra, de például egy antibiotikum kúra után lehet rajta javítani növényi yoghurttal, savanyú káposztával, esetleg kovászos uborkával.

2021. ápr. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3. direkt írtam erőszakmentes tejet.
2021. ápr. 15. 11:09
 6/10 A kérdező kommentje:
*és a kollagén tablettába is tudtommal "állati eredetű" mert másból nem nagyon lehet kivonni.
2021. ápr. 15. 11:10
 7/10 A kérdező kommentje:
4. A kezemen rendbe jött tőle a bőröm, szóval saját magamon tapasztaltam, nem tudott hámosodni rendesen, hámosító krém se hatott, a kollagén igen.
2021. ápr. 15. 11:13
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem pontosan értem. Vegán vagy, gond volt a bőröddel, aztán a kollagén segített?
2021. ápr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Személy szerint nem, bár szinte vega, csak érdekel, hogy hogy oldják meg.
2021. ápr. 15. 11:19
 10/10 anonim ***** válasza:
A kollagént a kötőszöveti sejtek állítáj elő. Rájuk nagyon kell vigyázni és megfelelően kell táplálni őket. A következőket kell tenni: megfelelő alvás, sok folyadés, sok antioxidáns, vitamin és fitonutriens. A saját magad által megtermelt kollagén sokkal jobb minőségű, mint az idegen forrásból bevitt, hosszútávon jobban jársz a sajáttal. Ha nem termelsz elegendőt, akkor az előbb említett dolgokból valami nem oké. Tehát ilyenkor a hiba többnyire táplálkozásban keresendő. A kollagén hiányos vegán sem a hús hiánya nélkül kollagén hiányos, hanem mert az étrendjében valami nem oké.
2021. ápr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!