Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hány éve vagy vegán? Milyen...

Hány éve vagy vegán? Milyen megfontolásból lettél az? Hogyan néz ki a napi táplálkozási rutinod?

Figyelt kérdés
Tapasztalt vegánok megosztásai érdekelnek.

2021. márc. 12. 16:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8 évig voltam vegán; melyik érdekel, az akkori, vagy a mostani?
2021. márc. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Én vegán vagyok, de tejterméket és húst mértékkel fogyasztok.
2021. márc. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm a válaszodat. Ha van kedved írni mindkettőről, szívesen olvasom.
2021. márc. 12. 16:34
 4/15 A kérdező kommentje:
#2 Tudtommal ezt hívják esetleg növényi alapú táplálkozásnak, de vegánnak semmiképp.
2021. márc. 12. 16:35
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
2 éve vagyok vegán. Elsősorban egészségügy megfontolásból, de az etikai és környezetvédelmi oldalával is egyetértek. Teljesértékű növényi étrenden élek, nem fogyasztok semmilyen olajat, cukrot, fehérlisztet. Az étrendem erősen gabona alapú, teljeskiörlésű kenyér, barna és fekete rizs, bulgur, quinoa. Eszem még házi humuszt, hüvelyeseket, olajos magvakat. Mindennap eszem még különböző gyümölcsöket és zöldségeket, lenmagot. Nagyvonalakban ennyi, ha érdekel még részletesebben, kérdezz nyugodtan.
2021. márc. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#2

Van egy hírem. Nem vagy vegán.

2021. márc. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Én vegánként azonosítom magam!
2021. márc. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm a válaszodat. Ismerem a Greger-féle irányzatot.
2021. márc. 12. 16:41
 9/15 anonim ***** válasza:

régebben zöldségen, cukkinin, abonettel, spec kenyeren éltem - zéró tejtermék; hús.

mára már nem követem ezt: igyekszem időben egy rendszert felállítani az étrendemben... 7-9h között reggeli, ami általában 2 husos, zöldséges szenvics, 12-13h ebéd, ami a legváltozatosabb. Egy könnyebb ebéd mondjuk shawarma pitával és saláta, egy nehezebb pl BBQ pulysült. 15-16h között valami uzsi. Nehézsége fordított az ebédhez képest. Lehet, csak 1-2 gyümi, vagy szenya, de ha nehezebb, akkor kb olyan, mint egy könnyebb ebéd. 18-19h: vacsi; ez megint változatos - lehet meleg és hideg is. pár tipikus: lecsó kenyérrel, főtt virsli vagy szenvics

2021. márc. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#9 Jól értem, hogy nálad a vegánság fogyási vágyból eredt? Miért hagytál fel vele? Nagyon kívántad a húsos ételeket?
2021. márc. 12. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!