Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Erdei gyümölcsös tortától...

Erdei gyümölcsös tortától lehet iszonyatos savam?

Figyelt kérdés

Csináltattunk tortát, és rengeteg krém volt benne, óriási darab szeder, málna, áfonya darabokkal az egész rettenetesen savanyú volt. Gyerekem nem is bírt belőle enni. Kívül még émelyítően édes tejszínhab.

Tegnap megettem egy nagy szeletet, azóta rosszul vagyok. Hiába eszek ma kekszet nem akar egyáltalán elmúlni, baromi rosszul vagyok folyamatosan hányingerem van és böfögnöm kell :(

Én úgy tudtam hogy ezek a gyümölcsök pont hogy lúgosítanak.


2021. máj. 28. 11:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a krém volt romlott.
2021. máj. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Aznap csinálta cukrász ismerősünk, nem boltba vettük. Csak kimondhatatlan savanyú volt
2021. máj. 28. 12:02
 3/13 anonim ***** válasza:
Az cukor és a magas zsírtartalmú tejszínhab is okoz savat. Szerintem úgy az egésztől van nem csak a gyümölcsöktől, de nekem a szeder maga is okoz savat
2021. máj. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Lúgosítanak :D Oké, nincs kérdésem.
2021. máj. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Mind a fekete, mind pedig a vörös áfonya igen erős antiszeptikus hatással bír, melynek köszönhetően segít a szervezetbe került vírusok és baktériumok elpusztításában. Ezenkívül pedig természetesen elősegíti a lúgosítást is.


🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

2021. máj. 28. 16:40
 6/13 A kérdező kommentje:
Ne is legyen
2021. máj. 28. 16:42
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze felviheti a savat, és ráadásul az édes krém egyszerű cukrai és a gyümölcsök erjedése még a káros baktériumok által puffadást is generálnak ami tovább nyomja a savat.


Szerintem vegyél Quamatel mini-t és szedd reggel-este 1 szemmel a doboz erejéig.

2021. máj. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Már annyira nincs hányingerem, azóta már a hasam megy nagyon :(

Köszönöm szépen a segítséget fogok akkor venni olyat reggel a patikába meg nekiállok diétázni

2021. máj. 28. 18:27
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha megy a hasad vegyél Linexet is azért!!
2021. máj. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2021. máj. 29. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!