Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan egyek egészségesen...

Hogyan egyek egészségesen tiniként?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egyszer már tettem fel ilyen kérdést de nem tudtam megnézni a válaszokat, törölték a fiókom:( Szóval 14 éves lány vagyok,176cm és 54kg. Heti háromszor két óra sport és minden nap másfél óra séta, de térjünk is az étkezésre.A szüleim vásárolnak kaját így ugye nem mindenre tudok figyelni.De mire kéne?A kcal kéne nézni?vagy szénhidrátot?mert arra figyelek h nem nagyon eszek chipset, kevés cukor, és CSAK vizet iszok.Minden nap eszek friss zöldséget gyümölcsöt. De valakitől olyat is hallottam h a gyümölcstől nem lehet vékony hasam mert gyumolcscukor....Akkor egyáltalán egészséges a gyümölcs? Valaki írjon valamit pls.csak már annyi mindent mondanak...teljesen ellentmondásosan:( én eléggé rá tudok görcsölni az ilyenekre, mert eléggé félek a betegségektől,meg attól h egyszer elhízok:(
2021. jún. 20. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:

A gyümölcs egészséges de ne vidd túlzásba mert egyszerű cukor, lenyegében mintha kristálycukrot ennél (kisarkított pelda)

Instán rengeteg recept ötlet van egészseges kajákra.

De barna rizs, bulgur, halfélék, csirke, teljes kiőrlésű tészta, zöldségek, turmixok, nasinak mondjuk mogyoróvaj, bogyós gyümik, nyáron dinnye..stb. ételek közül bármit választhatsz.

2021. jún. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De a stressztől egészségtelenebb leszel mint néha egy csaló kajától, szóval a mentális egészséggel is foglalkozz :)

Fiatal vagy, egészséges, életvidám, itt a nyár, ne egyél pörköltet Boci csokival nyilván, de nem kell túlzásba esni (szerintem)

2021. jún. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!(és aki küldte a privát üzenetet annak: érdekel és nyugodtan fejtsd ki csak olyan bena vagyok h nem tudok privátban írni, de az üzeneted látom:)
2021. jún. 20. 15:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Amit leírtál az az egészséges étkezés. Nem kell különösebben figyelned semmire, főleg nem kalóriát számolni, mert a súlyod rendben van.
2021. jún. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2021. jún. 20. 15:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyümölcsöt egyél nyugodtan bármennyit. Hülyeség, hogy olyan lenne, mint a kristálycukor. Ezzel az erővel ne egyél tojást, mert olyan mintha étolajat innál. Ez kb ugyanakkora hülyeség. :)
2021. jún. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!