Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet a gond? Nagyon...

Mi lehet a gond? Nagyon gyorsan csökken a súlyom.

Figyelt kérdés
Hétfő reggel mértem, akkor 55 kg voltam, ami a magasságomhoz mérve (168 cm) normális. Nem fogyókúrázom, nem eszem kevesebbet, ugyanannyit mozgok, mint azelőtt. Ma reggel is megmértem, már csak 51,5 kg vagyok, ami azért meredek így négy nap alatt. Ez már nagy baj, vagy még nem annyira?

2021. júl. 8. 11:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

És ami kimaradt: mikor volt menzeszed? Ha pont hét elején kezdődött, az is jelent +2 kilót is akár, olyankor több vizet köt meg a szervezet.

De az se mindegy, előtte nap mit és mennyit ettél, a szénhidrátosabb kaják szintén több vizet kötnek meg. Mindenesetre nem hinném, hogy ez a fogyás valódi lenne.

Ahogy a 10-esben írtam, ellenőrizz rá!

Ha pedig az jön ki, hogy valóban fogysz, és indokolatlan, akkor doki!

2021. júl. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Esélyes, hogy Rossz a mérleged. Nem biztos hogy ez konkrét fogyás. Mérőszalaggal is kell körméreteket mérni. Ilyen kis súlynál, ha tényleg fogyásról van szó, és ennyi lemegy, a körméreteidnek is csökkennie kell. Csökkentek?

Egyáltalán a mérési körülmények azonosak voltak? Ugyanaz a mérleg, ugyanazon a ponton, reggel evés előtt, kis és nagywc után. Menzesz alatt pl több vizet tarthat vissza a szervezet, nekem olyankor 3-4 kg- val is többet mutat, 5 nap után ez nekem el is múlik, és vissza is áll nálam az eredeti súlyom. Így vérzés alatt már nem is mérek, tök felesleges mert fals eredményt ad.

2021. júl. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Sztem doki, eleve nem voltál dagadt, és még sportoltál/sporoltsz is.
2021. júl. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!