Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az alga (spirulina) mire...

Az alga (spirulina) mire való? Mire jó?

Figyelt kérdés
Ma vettem a bioboltba alga tablettát, mert szép csomagolásban volt és éreztem, hogy jót fog tenni a szervezetemnek. Mire való az?

2021. júl. 19. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:

mindenre és semmire se jó...


NAgy adag parasztvakítás!

2021. júl. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olvasnivaló!


[link]

2021. júl. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Szep csillamos dobozban meg a hig fost is megvenned, nem? 😃

Kutyamnak szoktam adni spirulinat immunerosito gyanant,rengeteg vitamin, asvanyi anyag, nyomelem van benne, ami valoban hasznos.

2021. júl. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Innen a konklúzió:


"TANULSÁG


Néhány tucat algás honlap áttanulmányozása alapján néhány pontban összefoglalnám a legfontosabb levont tanulságot:


Az algák hatását nagyságrendekkel túlbecsülik. Azon esetekben, ahol a bemutatott hatásnak valamilyen élettani alapja el is képzelhető, a feltételezett és várt hatások több nagyságrenddel meghaladják a fogyasztott mennyiség alapján reálisan elképzelhető szintet.

A legtöbb algás oldalon angol és magyar nyelven is ugyanazok a butaságok ismétlődnek (barátunk a "copy paste"). Volt olyan mondat, amit több tucat angol termék-promóció oldalon szó szerint ismétlődik, de tükörfordítással átvett több magyar honlap is és szó szerint ismételték mindenhol - sajnos a mondatnak sem angolul, sem magyarul semmi értelme nem volt.

Az a minimum, hogy az összes algás terméket forgalmazó honlap magasról tesz az étrend-kiegészítőkkel kapcsolatos kereskedelmi kommunikáció szabályaira. A honlapok, termék-leírások valótlan, félreérthető vagy megtévesztő állításokkal vannak teli, más élelmiszerek biztonságos voltát és/vagy táplálkozásra való alkalmasságát simán kétségbe vonják (pl. láttam olyat, hogy a "szintetikus" vitaminok rákkeltőek, a zöldségekben nincs tápanyag), az pedig alap, hogy (hol nyíltan, hol némileg csomagolva) gyógyító hatást tulajdonítanak a termékeiknek.

Az algás termékek többsége még akkor sem érne semmit, ha az algának tényleg lennének érdemi gyógyhatásai - a napi bevitel adagolástól függően 250-1500 mg közötti, ez kb. annyi, mint naponta elrágcsálnánk egy sóskalevelet és azt várnánk, hogy ettől érdemi gyógyulás történjen a szervezetünkben.

Az algás termékek ára elképesztően magas, egyszerűen vicces, ha kiszorzom anyagárba a terméket. Természetesen kapszulában, szép dobozban, megfelelő körítéssel mindent el lehet adni.


Szubjektív dolog, de az algás oldalakon található tartalmak rendkívül felbosszantottak - nagyon dühítő ilyen koncentrált formában szembesülni a hülyeséggel. Józan ésszel felfoghatatlan, hogy gondolhatja bárki is komolyan azokat a butaságokat, amit a termékére ráír, de ha már komolyan veszi, akkor legalább ne élne vissza mások hiszékenységével."

2021. júl. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
tényleg inkább csak nagy adag fehérje és néhány hasznos nyomelem van bennük, de ahhoz nem minimális mennyiségben kéne fogyasztani ha nem tényleg több grammot naponta, amit nem is bír mindenki szervezete, meg drága is. viszont nekem -lehet csak placebo volt- mintha javított volna a refluxos tüneteimen mikor szedtem (max napi 1 grammot kettéosztva)
2021. aug. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!