Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Élesztő után magas pulzus?

Élesztő után magas pulzus?

Figyelt kérdés
Stabil 65-70-es pulzus, megeszem az itthon készült pizzát (kelesztett tészta, a feltéteket ezen kívül is szoktam fogyasztani), majd kis idő múlva 90-110-es pulzusom van nyugalmi pozícióban. Nem lehet lejjebbvinni, a légzésem nem gyorsul fel, vagy csak minimálisan. Nem először fordul ez elő, már figyelgetem egy ideje - ez most a 3. alkalom, kb. fél év alatt. A múltkori esetnél szintén este ettem, és nem tudtam elaludni, mert annyira magas volt a pulzusom. Ez intolerancia? Mit lehet tenni ellene, illetve ha már kialakult a dolog, mit tudok csinálni, hogy lejjebb menjen a pulzusom?

2021. júl. 19. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a gluténtől hasonló volt. Diétázni tudsz, meg meditálni.
2021. júl. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Diéta alatt pontosan mit értesz? Csak az élesztőt kell kerülnöm? Mert amúgy pl. a bolti dolgoktól eddig nem éreztem ezt.

Amúgy ha valakinek esetleg jól jön egy pár adat ehhez: 176cm magas vagyok, 62 kg, lány, sportoló, vérnyomásom alacsony (90/50 a legtöbb esetben). Asztmás vagyok. Koronás nem voltam, be lettem oltva (bár az oldalt ismerve ezt félve írom ki), de az oltás nincs meg fél éve, tehát a probléma régebbi. Általános allergiateszten csak a hisztamin lett pozitív.

2021. júl. 19. 21:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Glutén/laktóz intoleranciát nézess szerintem azért, azt allergiateszten nem nézik. Szerintem gyanús az intolerancia, kérd ki az összetevők listáját és fezess tápláléknaplót.


Vannak speckó allergiák, meg keresztallergiák, amik csak bizonyos együttállásoknál jönnek ki. Nagyon nem lehet teszteltetni sem, a fenti kettő tezstje jól működik.

2021. júl. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tudom az összetevőket, mert mi csináljuk a pizzát. Laktóz nem hiszem, tejtermékektől nem szokott lenni semmi bajom, de megnézetem, ha már ott vagyok. :)

Tápláléknaplót vezetek, mármint nem mindig. Pl. volt hogy 4 hónapig vezettem, mert nagyom elkanászodtam étkezés terén, aztán egy fél évig nem, most pár napja kezdtem el megint (Yazio amúgy).

És gondolom akkor elsőkörben háziorvos, ő ír beutalót gasztroenterológiára, és ott fogják csinálni az allergiatesztet.(?)

2021. júl. 19. 22:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Elvileg igen. Vagy magánban elmehetsz egy vérvételre, szerintem ahhoz nem kell beutaló. A 100 000 forintos tesztet nem igazán érdemes megcsináltatni àllítólag 30-40-50 összetevőre mert nem megbízható meg elég limitált, aki csinàltat ilyet, annak nem nézi meg az orvos.
2021. júl. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Okés, köszi a segítséget!
2021. júl. 20. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!