Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Normalisnak tekintheto ez a...

Normalisnak tekintheto ez a fajta emesztes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tanacsot szeretnek kerni, van-e valaki, aki hasonlo cipoben jar, mint en.


Fiatal korom ota a “korosan sovany” kategoriaba tartozom, a BMI indexem mindig is 17 korul volt. 174 cm és 53-54 kg vagyok, jelenleg 25 éves.

Sajnos nem tudok hízni, pedig nagyon szeretnék. 1.5 éve szültem, de ezt egyáltalán nem lehet megmondani rólam, teljesen vissza ment a hasam, a terhesség alatt semmit sem híztam (egészséges, nagy súlyú babát szültem, nagyon konnyen teherbe is estem).


Az a fő problémám, hogy naponta vagy 4-5x van normál mennyiségű székletem. Most például még csak délelőtt f11 van, és már 3x voltam wc-n. Ha felkelek, akkor biztos, hogy az első utam a wc-re vezet, majd néhány órával (kb 1.5) később újból megyek attól függetlenül, hogy reggeliztem-e vagy sem. Ha reggeliztem, az is biztos, hogy fél órával később megyek wc-re.

Ezt követően estig attól függően, hogy mennyit ettem, további 1-2 alkalommal látogatom meg a toalettet. A szekletem (tobbnyire) normalis allagu, szinu, formaju.


Azon kivul, hogy faradekony vagyok, nincs komoly egeszsegugyi panaszom.

Ideges tipus vagyok, ha epp valami miatt szorongok, meg tobbszor megyek wc-re.


Igazandibol fokent azert zavar a dolog, mert attol tartok, hogy az etelek nem tudnak megfeleloen felszivodni, talan tul gyorsan haladnak at az emesztocsatornan, es ezert lehetek faradekonyabb.


Sportolni sajnos nem sportolok.


Van valaki hasonlo emesztessel? Hogyan tudnek hizni? Kellene ezzel orvoshoz menni? (Kb 3-4 eve voltam Gasztroenterologusnal, akkor egyeb panaszaim miatt csinalt gyomor es beltukrozest is, komolyabbat nem talalt, csak egy nagyon gyakori gyomorfertozest).

Az alakom kulonben vonzo, van fenekem es mellem, csak a medencecsontom all ki rettenetesen, kb feszul rajta a bor, nincs egy egeszseges kinezeze.


Koszonom a valaszokat!! :)



2021. júl. 20. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Laktóz, kazein, glutén - kezd ezekkel. Valamelyik szokott a ludas lenni.


Nekem pl NCGS-em van, amit semmilyen vizsgálat nem mutat ki - dejó -, viszont a tüneteim tipikus glutén eredetűek és csak glutén után jelentkeznek.

Amióta tartom a diétát híztam, elmúlt a puffadás, napi 4-5 széklet, stb.

2021. júl. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nézesd meg a pajzsmirigyedet is. A túlműködés okozhat extra gyors anyagcserét.


Ételintolerancia más panaszokkal is szokott társulni, puffadás, lágy/bűzös széklet, hasmenés, görcsök, pattanások is lehetnek. Ha ezeket nem tapasztalod, akkor nem valószínű, hogy valamilyen étel okozná, de érdemes ezt is kivizsgáltatni. IBS is lehet akár.

2021. júl. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

NCGS persze XDD


Elmondom hogy az valójában fruktán intolerancia, ami a fruktóz egyik vegyülete, búzában, rozsban, árpában stb szerepel, de NEM a glutén a ludas.

[link]


Emiatt nem kell a drága gluténmentes sz.rokat venni, mert egyszerűen csak a fruktánt tartalmazó élelmiszereket kell mérsékelni.


Gondolom ha a biopszia és a szövettani transzgl. negativ, akkor valami IgG kamu teszt mutatta ki...

2021. júl. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek meg: az a gyakori gyomorfertőzés a Helicobacter? Mert az okozhat ilyesmit!
2021. júl. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#4-es, igen helycobacter volt! :)

De azt akkor egy hosszu antibiotikumos kuraval kiirtottuk, voltam utana meg egy teszten.

2021. júl. 20. 21:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, dohányzol?
2021. aug. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom. Tudom, hogy az nagyon felgyorsíthatja az emésztést.
2021. aug. 16. 10:00
 8/10 anonim ***** válasza:
És az antibiotikumkúra után jobban lettél?
2021. aug. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, ha jól emlékszem, utána több panaszom elmúlt.
2021. aug. 16. 11:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet SIBO is, én pl amiatt nem tudok hízni és van folyton hasmenéses székletem. Ez szintén antibiotikumkúrával gyógyítható és H2 laktulóz kilégzéses teszttel lehet kimutatni.
2021. aug. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!