Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi többszöri WC használat...

Napi többszöri WC használat elleni gyógymód?

Figyelt kérdés

Szia. Egy olyan problémámmal fordulok most ide hogy egy ideje (elég hosszú ideje) naponta elég sokszor járok nagy WC-re. A kérdésem az lenne hogyan lehetne a szervezetemen “beállítani” hogy napi 1x érezzem azt hogy tényleg mennem is kelljen? Illetve mit kellene ennem hogy ezen a dolgon segítsen? Sajnos laktóz érzékeny vagyok ezért nehéz a dolgom illetve elég sok mindent nem szeret a gyomrom (pl gyümölcsök többsége stb…) és már ki vagyok teljesen hogy naponta többször kell WC-re menni és nem élhetem a normális emberek életét…


Ha van valami tipp, javaslat szívesen venném mert kezdek teljesen magam alatt lenni.


2021. aug. 2. 07:22
 1/10 Estel.19 válasza:
100%

Szia! Először meg kellene határozni, mi a sok neked.

Én naponta 2-3x járok nagy wc-re.. szerintem ez rendben van. Lehet csak brutál gyors az anyagcseréd. Más örülne neki (mondjuk ez számtól függ.)


Szóval, mennyi az annyi? :)

2021. aug. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első jól írta, napi 2-3 még belefér az egészséges kategóriába.


Szerintem érdemes elmenned orvoshoz, gasztroenterológushoz. Lehet, hogy nem csak laktózérzékenység a gond és hibába adunk itt számodra tanácsot, ha közben valami egyéb betegség is hatással van rád (pl. gluténérzékenység, IBD stb.). Nem ijesztegetésnek, de jobb a tudat, hogy kivizsgáltak, és minden rendben. Lehet, hogy étel intoleranciád van, pl. tojásra, szójára, ami csomó ételben van, erre is vannak vizsgálatok.


Ha nincs semmi más betegség, már kivizsgáltak, akkor érdemes dietetikust felkeresned, ő összeállít egy számodra megfelelő étrendet, hogy ne legyen semmiben hiányod.

2021. aug. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

laktóz intolerancia gyakran párosul fruktóz érzékenységgel, erre van kilégzéses teszt, és írod is hogy nem jók a gyümölcsök. ebben az esetben nem csak a gyümölcsöket kell kerülni, a zöldségek között is van sok magas fruktóztartalmú, illetve cukrot, mézet, szirupokat sem szabad fogyasztani.


Nézesd meg.

2021. aug. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A reggeli kapkodásba kifelejtettem pár dolgot. :)


Szóval a napi 2-3x simán meg van a nagydolog. Van amikor 4x is. :(


A laktózérzékenységre is magam jöttem rá mert az orvosok "sose találtak semmit". Szóval ha azt nem bírták kideríteni nem hiszem más egyebet is ki tudnának-e.


A gyümölcsökből a banán, eper, dinnyefélék, stb... nem gond. De a cseresznye, málna, kiwi, sárgabarack stb... viszont gondot okozhatnak.


Amit még fontos megjegyezni hogy nagyon régóta vegetáriánus vagyok. Ami azt takarja hogy semmilyen húsfélét nem eszek még halat sem. De sajtot stb... eszek. Tojást sem eszek csak úgy hogy rántottaként stb... illetve a gombát se szeretem. :D De amúgy "ezeken" kívül mindent eszek.


Kávét sem iszok gyakran mert csak tejjel szeretem és hát az se tesz jót nekem sajnos. :(


Szóval kicsit bonyolult a történetem.

2021. aug. 2. 20:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem hasmenésed van folyamatosan - de annak okát úgyis ki kéne vizsgálni - akkor nem értem, miért ne lehetne visszatartani annyira, hogy csak napi 1 legyen? Nem kell az első vélelmezett kósza ingerre rohanni. Az ember simán vissza tudja tartani 24 órát is, úgy hogy kutya baja nem lesz tőle. Úgyhogy ez már leginkább pszichés nálad.
2021. aug. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Estel.19 válasza:

Szerintem még a 4 is belefér, ha tényleg nem telibe f*ssintod a wc-t minden alkalommal :)


Ha úgy nézzük, rosttal tömöd a tested egész nap. Természetes, hogy az gyorsabban átmegy rajtad, mintha betolnál egy stake-t sültkrumplival. (1-es voltam)

2021. aug. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy általában olyan hasmenés jellegű a nagydolgom ezért is írtam ide hogy milyen változtatást tudnék eszközölni az étrenden esetleg.


5-ös:

Az a baj hogy nálam általában ha érzem hogy kell akkor mennem kell. Akár mit teszek max 10-20 percig tudom elhesegetni a gondolatot.


Nem tudom a pazichés mit jelent sajnos.

2021. aug. 3. 22:45
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es

Pont az jelenti, hogy már csak ez jár a fejedben és nem tudsz ellenállni.

Mondjuk, ha hasmenésed van, annak fizikai oka is van.

2021. aug. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kettes számú válaszoló vagyok.


Szerintem tényleg érdemes kivizsgálásra elmenned, nem akarlak ijesztegetni, de komolyabb bajod, gyulladás is lehet a belekben, ami hosszú távon még nagyobb bajhoz vezethet, bélszűkülethez, bélösszenövéshez, fisztulajáratokhoz, tályoghoz.


Nekem is a lazább széklet volt sajnos az első jele az autoimmun betegségnek, ha nem veszik észre időben a problémád, kezelés nélkül nagy baj lehet. Természetesen kívánom, hogy semmi ilyesmi gondod ne legyen!


Tudom, hogy ijesztő orvoshoz menni, de ha ennyiszer mész mosdóba, gondolom kényelmetlem számodra, nehezíti a napodat. Jobb utána járni.


A laktózérzékenységre hogy jöttél rá magadtól, kilégzéses vizsgálat nélkül? Van róla orvosi papírod, hogy laktózérzékenység vagy, igényelsz adókedvezményt, hogy legalább kis támogatást kapj a betegségedre?


Ha elmész gasztroenterológushoz, kivizsgálással meg tudják mondani, mi lehet a lazább széklet oka. Vérvétellel megnézik van-e gyulladás a szervezetedben (lehet autoimmun betegség az oka) , vagy mondjuk gluténérzékenység. Esetleg étel intolerancia, mondjuk diófélékre, egyes zöldségekre, gyümölcsökre, amiket kerülnöd kellene.

Szintén vérvétellel nézik a tejfehérje érzékenységet, ami nem ugyanaz, mint a tejcukor, azaz laktózérzékenység.


Kilégzéses teszttel meg lehet állapítani a fruktóz-, laktózérzékenységet.


Jobbulást kívánok!

2021. aug. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Most volt időm elolvasni amiket írtatok. És egyúttal vissza is olvastam amit írtam. Szóval én tejtermékeket stb… fogyasztok amik nem laktózmentesek gondolom ezért van az hogy hasmenés szerű a nagydolgom. Viszont most 2 napja elég erősen megfáztam és azt vettem észre hogy egy nem eszek azóta nagyon tejterméket ennek eredménye ként javult a nagydolgom. Valamint amire rájöttem hogy az anyagcserém tényleg gyors mert kevesebbet eszek igaz de nem sokkal és most amióta beteg vagyok naponta 2x megyek nagydologra, egyszer reggel egyszer meg délután.


Lehet nem akkora a baj csak jobban oda kéne figyelnem hogy mit eszek.


Utolsó válaszoló:

A laktóz érzékenységre úgy jöttem rá hogy egy ideig hanyagoltam a tejterméket (sajt ugyanis imádom a sajtot) és elmúlt a hasmenés is akkor. És amikor laktózmentes tejterméket vettem nem volt bajom.


De pl a füstölt sajttól meg hámlik az arcbőröm sajnos pedig azt is nagyon szeretem. :(


Adóvisszatérítést stb… nem csináltam mert nem is tudtam róla meg papírom sincs róla. Valamint azóta TB-m sincs mert lassan egy éve nem Magyarországon élek.

2021. aug. 5. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!