Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Pestotól hasmenés?

Pestotól hasmenés?

Figyelt kérdés
Az lehet hogy a pesto hasmenést okoz? Pestos pizzát ettem, és kb 30 perc múlva kif..am. A pizza tuti jó volt. DrOetkeres, fagyasztott, tehat nem volt romlott. Csak ettől a pestostól volt hasmenésem. Mi van a pestoban amit nem bírhatok?
2021. aug. 13. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Pestos pizzáról még nem hallottam - ettöl függetlemül lehet, hogy van ilyen.

A pesto nagyon sok zsiradékot tartalmaz, föleg, ha egyéb feltét is volt a pizzán (szalámi, sajt), akkor könnyen lehet, hogy emiatt lett hasmenésed.

2021. aug. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A pestoban nem fenyőmag van? Vagy keverem valamivel?
2021. aug. 13. 17:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Az is van benne - ez csak akkor számítana, ha netán allergiás vagy túlérzékeny vagy erre - 100 g-ban 58 g zsiradék van benne, emellett sok olaj meg zsírosabb sajtféleség is.
2021. aug. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elvileg semmire nem vagyok allergiás, mert vizsgáltak, mégis pl a zellertől és az olajos magvaktól vagy gyomorfájdalmam van, vagy hasmenésem.
2021. aug. 13. 18:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor ételintoleranciád van. Érdemes lenne táplálkozási naplót vezetni és kivizsgáltatni. Ételallergia szűrésre menj el, amúgy meg szedj rá egy kis probiotikumot (zöldséggel, mert abban van prebiotikum, amiből biotikum lesz).
2021. aug. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kb 200 féle anygra, szerre, ételre vizsgáltak és semmire nem vagyok allergiás a szerint.
2021. aug. 13. 21:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Én pestos tesztát ettem, frissen főzött száraztésztából meg frissen felbontott pestoból, én is összefostam magam.

Már mikor ettem éreztem hogy annyi olaj van benne mint 5 nem lecsepegtetett lángosban.

Szerintem a sok olajtól lehet.

A pesto gyakorlatilag olaj.

2021. aug. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a fö probléma, hogy a legtöbben nem úgy használják a pestot, ahogy kellene. Ugyanis abból egy tányérnyi tésztához egy teáskanálnyit elkevernek annyi tésztafözövízzel, hogy méz állagú legyen és ezt teszik a tésztára, nem pedig töményen egy üveggel egy adagra!
2021. aug. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
7-es tényleg! Lehet hogy az olaj miatt? Ez pizzán volt feltétnek de csak alig alig. Mégis megf..atott.
2021. aug. 13. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!