Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gluténérzékeny lennék?

Gluténérzékeny lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Pár napja merült fel bennem, hogy lehet gluténérzékeny vagyok. Kiütések vannak a karomon, gyakran napokig nincs étvágyam, mert úgy érzem tele vagyok, fel vagyok puffadva, gyakran görcsöl a hasam, sápadt vagyok. Gyorstesztet mindenképpen fogok venni. Szerintetek a leírtak alapján, lehetséges, hogy gluténérzékeny vagyok?



2021. aug. 30. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehetsz az.
2021. aug. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennek kb ezer oka lehet.
2021. aug. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bárki lehet glutén érzékeny, te is. Érdemes csinálni egy patikai gyorstesztet.
2021. aug. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Egyertelmuen. Maris kezdd el a teljesen gabonamentes etkezest!!
2021. aug. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na majd írd meg, meg bírtad-e csinálni a gyorstesztet! Én 2-szer próbáltam, de valahogy nekem túl bonyolult, legutóbb is mindenhova ment a vér, csak oda nem, ahova kéne, meg szerintem a hígító folyadékot is kiborítottam menet közben, mert nem volt benne semmi.:DDD

Hiába szúrtam meg magam, nem jött elég vér vagy nem oda, ahova kellett volna...

Ahhoz egy kicsit drága, hogy tovább kísérletezzek vele.


Amúgy ne kezdd el diagnózis nélkül a diétát, mert nagyon kemény és hosszútávon diagnózis nélkül nem fogod betartani, másrészt mert akkor nem tudják kimutatni a vizsgálatoknál, ha előbb elkezded a diétát.


A puffadás, görcs lehet szimpla laktózérzékenység is, de egyébként a laktózérzékenység lehet másodlagos, amikor pl. a gluténérzékenység miatt ledarálódnak a bélbolyhok és az enzimtermelés emiatt csökkent és nem tudja megemészteni a laktózt.


Rajtam 10 éve vannak viszkető kiütések, elsősorban a hátamon és a lábszáramon, de a karomon is kijön időnként, a kézfejemen is, néha az orromon. A kiütések egy része fekélyes közepű kerek, másik része behasad hosszában és nagyon viszket és fáj. Lassan gyógyulnak és sajnos egy éve már nem múlnak el soha. Begyógyul, de ki is jön máshol. Tele a hátam és a lábam.:( Csupa véresre vakarom magam.

Én is gondoltam a gluténérzékenységre, mert ott vannak herpesszerű hólyagok, de nekem nem a tipikus helyeken vannak, ezért nem tudom.

Most belevágtam a kivizsgáltatásba, bár évekkel ezelőtt már feladtam, reménytelen, nekem nincs időm a fél életemet orvosnál tölteni.

2021. aug. 31. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!