Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A teafilterekbe belekvert...

A teafilterekbe belekvert homok (tömeg nővelöként) milyen életani hatása van, a lenti linken a wikipédiában olvastam, hogy a gyomorban elvileg semmi, de más forrásból is érdekelne, hogy tényleg így van-e?

Figyelt kérdés

[link]

A homok az rendben, ezek szerint. Van még olyan adalék amit belekevernek és esetleg káros lehet? A tea alján ami marad azt meg lehet-e inni minden egészségügyi gond nélkül?



#tea #homok #qvarchomok
2021. szept. 9. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed, hogy homok van benne?
2021. szept. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, valami hülye oldalon olvasott ilyet és el is hitte.
2021. szept. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Látom benne egyrészt (leszűrtem, és cillog a fényben mint a homok, és ropog a fogam alatt, ha direkt tesztelésből megpróbálok ráharapni és közé kerül, pontosan olyan érzésűen, mint amikor a kertből szedek le valamit (paradicsomot például) és nem mostam meg jól), másrészt ez marketing, a boltosok - gyártók csalnak a tömeggel különböző módszerekkel, jéggel és máshogy, tapasztaltam is ilyet egy meg nem nevezett helyen. Nem ezen van a hangsúly hanem hogy mennyire gáz ezt meginni?

Harmadrész pedig, ha nincs jól lemosva a teafű, és rajta marad a betakarításnál a homok, akkor is belekerül még, ha nem is csalás miatt, de van benne minimális biztosan.

2021. szept. 9. 08:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, hopyg nö a tea? Kb egy méteres bokor, aminek a hajtásvégeit szedik! Semmifélel homok nincs rajta, nem is lehet.

Másrészt ha a gyártók homokot kevernének a teába, igen masszív büntetést kellene fizetniük, sokkal nagyobb veszteségük lenne, mint tisztességesen csomagolni. ÉPPEN EZÈRT nem is csinál semelyik cég ilyet.

2021. szept. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A szél persze egy méter magasban nem fújja a homokot, de úgy látom meg mindig nem a kérdésre válaszol senki.

A kérdés lényegi része, hogy a homok egészségügyileg hogyan hat?

És nem értem miért akadtunk fent a cégeken. Mellesleg eléggé naiv azt állítani, hogy a cégek nem csalnak a termékekkel.

2021. szept. 10. 10:12
 6/7 anonim ***** válasza:
A teacserje NEM homokos talajon nö, azaz NINCS homok.
2021. szept. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Valaki esetleg hajlandó lenne válaszolni a homok egészség ügyi hatásáról? Amire a kérdés igazából irányult? Vagy tegyem fel külön újra?
2021. szept. 24. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!