Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha a gyümölcscukor (fruktóz)...

Ha a gyümölcscukor (fruktóz) nagyon egészségtelen akkor baj ha tonna számra eszem a gyümölcsöket?

Figyelt kérdés
2021. okt. 11. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Miért lenne egészségtelen a gyümölcscukor? Az az ember egyik legalapvetöbb tápláléka, az emberek eredetileg zöldségféléket és gyümölcsöket ettek, erre lettek "tervezve"!
2021. okt. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

A cukor nem egészségtelen. Főleg a gyümölcscukor normálisan gyümölcsben fogyasztva. Nyilván ha beküldesz 20 deka szőlőcukrot, az megterheli a szervezetet, mert úgy feldolgozott formában azonnal felszívódik, 1 óra múlva már éhes vagy.

De ha megeszel fél kiló édes szőlőt, akkor órákig nem leszel utána éhes.

2021. okt. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Nem egészségtelen, de hízlal, pont úgy, mint bármilyen cukor.
2021. okt. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szőlőcukor az nem gyümölcscukor... Én sem vagyok a téma szakértője de az első három válasz nettó baromság
2021. okt. 11. 17:18
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

4-es A szőlő nyilván gyümölcs, bár nem 2-es vagyok.. Fogalmatlan vagy.

Semmi gond a cukorral, bármilyen formában szénhidrát, a nádcokor, répacukor sem más. Nyilván lassabban szívódik fel, ha magát a gyümölcsöt fogyasztod, és nem magát a cukrot eszed, de ettől az adott gyümölcs nem kevésbé tartalmazza a cukrot.

2021. okt. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"4-es A szőlő nyilván gyümölcs"


Szőlőcukor - glükóz

gyümölcscukor - fruktóz

Répacukor pedig megint más.


De már bánom hogy feltettem a kérdést.

2021. okt. 11. 18:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem baj. A gyümölcs cukor nem egészségtelen természetes formájában. Mesterségesen már igen. Nyugodtan egyél bármennyi gyümölcsöt, nem fogsz tőle hízni.
2021. okt. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!