Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért szeretik az emberek az...

Miért szeretik az emberek az egészségtelen ételeket?

Figyelt kérdés

Gondolok itt mindenféle rágcsálni valókra, chipsekre, édes üdítőkre, csokikra, gyors kajákra. Nem azt mondom, hogy csak a teljes kiőrlésű kaják a jók, mert azok hiába egészségesek, nem finomak.


De a legtöbb ember (környezetemben élőkről beszélek) nem bír ki egy délutánt nasi, csoki nélkül. Nincs a háztartásukban gyümölcs, nem esznek levest, még főételt is ritkán készítenek maguknak.


Egyik gyerek rokonom (3 éves) már most utálja a gyümölcsöt, chipsen meg édességeken él, szülei nem főznek. Tuti cukorbeteg lesz már fiatalon. Nálam evett levest legutóbb, azt sem nagy kedvvel. Utálja a gyümölcsöket, csak a cukormázas undormányokat szereti, meg a mekis hülyeségeket. Nem fáj ezektől az emberek gyomra? Nem émelyegnek? Nem tudom elhinni, hogy hogy bírnak már kora reggel kólát inni meg tortákat vacsorázni.


Belőlem pl undort váltanak ki a nagyon édes, mesterséges dolgok. Ti hogy vagytok ezzel?


2021. szept. 19. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Mert szeretem. Ízlés dolga. Imádom a cukrot,a tömény édes krémes sütiket,a Nutellát üvegből falom nagy kanállal. A colát szintén. A chipseket is. Szerintem amúgy semmi közöd ahhoz,ki hogy él és mit eszik ill.hogy cseszi el a gyereke életét. Amúgy a fiamnak nem adok junk foodot,elbújva eszem a csokit is. :D

És természetesen mast is eszünk ( levesek,husi,zöldségköret). De a cukorról nem tudok lemondani.

2021. szept. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
mert függőséget okoz és nehéz leszokni róla
2021. szept. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Ha fincsi teszek rá, hogy egészséges-e.
2021. szept. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek ösztönösen nagyobb vágyat kívánnak az olyan ételek iránt, ami tele van energiával, például a nagyon zsíros vagy nagyon cukros kaját. Az ösztöneink egy olyan korból származnak, amikor még súlyos táplálékhiány volt. Ezért ha valamit megtanult az az, hogy az energiadús ételek marha sokat érnek a túlélés szempontjából. Aztán ezt a tapasztalatot az utódai számára is tovább örökítette ösztön formájában. Ezért imádja mindenki ösztönösen az ilyen kajákat.
2021. szept. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A szervezet ösztönösen kívánja a cukros és zsíros ételeket, mivel az ősidőkben hiány volt a tápanyagból, márpedig ezekben az ételekben sok az energia. Erre tesznek rá az ízfokozó és étvágygerjesztő szerek, amelyek szinte függőjévé tesznek ezeknek az ételeknek.
2021. szept. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem én, de hogy hogy nem fáj a hasuk ezektől? Engem az egyik rokonom hívott meg valami nagy hamburgerre, ki is hánytam, pedig csak egyet ettem.
2021. szept. 19. 17:09
 7/10 anonim ***** válasza:
60%

Aha, hat ez meg mar túlzás.

Hamburger miert nem rendes?

Hus, zoldseg, zsemle...

2021. szept. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7# Valami feldolgozott, fagyasztott hús volt + sok szósz, nuku zöldség, rettenetesen marta a gyomromat. Nem akartam bunkó lenni, így az egyszer elfogadtam. Kár volt.


Azzal a hamburgerrel nincs bajom, amit én összegyúrok fasírtot, és beleteszem a zsemlébe + zöldséget, majonézt, sajtot rakok bele. Az finom, jólesik. Azok a bolti kutyulmányok borzalmasak.

2021. szept. 19. 18:00
 9/10 anonim ***** válasza:
38%
Nincsenek egészségtelen ételek. Csak egészségtelen mennyiségek.
2021. szept. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokat kísérleteztek vele, mire megtalálják azokat az ízeket, amik letehetetlenné tesznek ennivalókat.


Ráadásul ezektől más fajta baktériumok szaporodnak el a beleidben, amik ezen ételek fogyasztására “bíztatnak”.


Viszont, ha hánynod kellett a hamburgertől az vagy pszichés volt vagy valamilyen ételintoleranciád van, amiről érdemes lenne tudnod (ez lehet valamelyik E szám vagy valami olyan, amit te otthon nem használsz).

2021. szept. 20. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!