Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A tej egészséges?

A tej egészséges?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy például ha minden nap több mennyiségű tejet innék, akkor az mennyire egészséges, bár az 'egészség' szó is viszonylagos lehet ebben a kérdésben. Nem a zsírtartalomra vagyok kíváncsi,hogy meghízok e tőle, hanem az egyéb hatásokra. Az idősebb generációtól azt hallom, hogy a tej nagyon egészséges és fogyasszunk belőle sokat, viszont az új tudományosabb tanácsok úgy szólnak, hogy inkább kevesebb mértékben fogyasszuk. És tényleg nem arra gondolok, hogy lesz e valami bajom egy pohár tejtől, hanem ha tényleg szinte minden nap nagy mennyiségű tejet fogyasztanék, az hogyan hatna az egészségemre.

2021. okt. 12. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Ha a boltira gondolsz az nem "egészséges". Bajod nem lesz tőle.

Az igazi tej már más kategória.

2021. okt. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Ebben szerintem nincs egyértelmű válasz.

Én "tej ellenes" vagyok, de hiába mondanám vagy az egyiket, vagy a másikat, valaki szerint egészséges, mások szerint nagyon nem.

Én azt mondom, próbáld ki amit szeretnél, és meglátod, hogy hat rád. Lehet, hogy nem lesz bajod, de lehet, hogy emésztési gondjaid lesznek, pattanásos leszel, rosszul fogd érezni magad.

Az is lehet, hogy csak később fognak jelentkezni a tünetek.

Szóval, próbáld ki, aztán írd meg a tapasztalataidat 1 hónap, 6 hónap, 1 év múlva. Aztán minden évben. Hátha valakit érdekelne rajtam kívül is.

2021. okt. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Abba nem gondoltam bele, hogy a kettő között nagy különbség van. Én boltit szoktam inni.

Nagyon szeretem a tejet, és sokszor megkívánom. Pár hónappal ezelőtt hallottam/olvastam valahol, (már nem emlékszem) hogy a tej nem egészséges, ezért felhagytam vele, nagyon keveset ittam. De a nyáron megint elkezdtem inni, de nem észleltem hatásokat,vagy nem annak tulajdonítottam.

2021. okt. 12. 19:54
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Pedig rengeteg betegség kialakulásával összehozható. Egyértelműen nem egészséges. Csak egy óriási ipar van mögötte és nyilván rengeteg pénzt költenek marketingre.
2021. okt. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem. A tehéntej egy másik fajnak az anyateje. Emberi fogyasztásra nem alkalmas.
2021. okt. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%

Régen nagyon nehezen lehetett hozzájutni a vitaminokhoz, ezért a tej jó kalcium forrás volt. Ma mindenbe tesznek kálciumot, ezért előtérbe kerültek a negatív mellékhatások. Illetve tényleg feldolgozva isszuk a tejet, ami valószínűleg hozzátesz a negatív hatásokhoz.


Ennek ellenére van, akinek egészséges, ha szoktál puffadni, hangosan szoktál pukizni vagy evés/ivás utàn fél/egy órán belül jársz wc-re, akkor én azért vigyáznék vele.


Ha biztosra akarsz menni, akkor tudsz ételintolerancia vizsgálatot csináltatni.

2021. okt. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A kalcium nem egy vitamin. Régen se volt értelme a kalcium miatt tejet inni. A növények már akkor is jobb forrásai voltak.
2021. okt. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!