Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon válogatós vagyok. Mit...

Nagyon válogatós vagyok. Mit tudnék enni, hogy egészségesebb legyek és tudjak fogyni?

Figyelt kérdés

Már többször fogytam életemben, de leginkább éhezés miatt, így emiatt, és lelki okok miatt, visszajöttek a kilók (súlyosan el vagyok hízva).

Nagyjából semmilyen zöldséget nem tudok megenni. Levesben megeszem a sárgarépát, 1-2 napig tudok enni uborkát, 1-2 falat céklát. Többször próbálkoztam, hogy hátha megszeretem, de amint a számba rakok egy adag salátát hánynom kell, nem bírom lenyelni. Főzelékektől már csak a gondolattól rosszul vagyok, hogy meg kellene ennem.

Nagyjából ezek azok a dolgok, amiket magamtól össze tudtam szedni, hogy mit tudnék enni, ami kicsit egészségesebb: abonett, gyümölcs, csirkemell, hal, rizs, kuszkusz, csirkemell sonka, főtt tojás

Evés zavarom van, túlevő vagyok. Pl. régen tejföllel ettem az abonettet, de valószínű, ha így enném, nem tudnám megállni, hogy ne egyem meg az egészet.

Elég sűrűek a napjaim, sokat vagyok oda, sokat utazok heti szinten (sokszor máshol vagyok a hétvégén, mint hétköznapi, így nem tudok vasárnap előre főzni a hét elejére), kevés időm van főzni. Ezért napközben össze-vissza szoktam hülyeségeket összeenni (fornetti, gyorskaja,...)


2021. szept. 27. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
kezdd azzal hogy felnősz. ez a nemszeretem hiszti maximum kisgyerekektől elfogadható
2021. szept. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Szedj bérescseppet. Nekem sokat használt. C-vitaminnal kiegészítve. Étvágyhozó, és az immunrendszert is védi. Én úgy szoktam csinálni amikor megyek suliba hogy egy kis dobozba rakok 1 db müzli szeletet, almát vagy banánt mikor mit, és készítek magamnak egy szendvicset. Vajjal megkenem, rá sonka, 3 db kigyóuborka, és 2 db tv paprika.

Az első órám előtt megeszem a müzlim, mert reggel indulás előtt nincs étvágyam így akkor nem eszem.

Aztán olyan dél körül a gyümölcsöt, a banán jól eltelít de az almát is szeretem így sokszor azt viszek. Olyan másfél óra múlva meg a szendvics. Mire haza érek délután már farkaséhes vagyok, így bármit megeszek. Pedig tényleg így a délelőtt folyamán alig eszek, de nekem a béres is sokat segített. Remélem azért egy 19 éves tanácsa jól jött.

2021. szept. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%
Ne magába edd a zöldségeket, nem vagy te nyúl. A net tele van receptekkel. Rengeteg zöldséges curry recept van például.
2021. szept. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!