Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A mai fiatalok miért nem...

A mai fiatalok miért nem esznek olyan ételeket mint a zsíroskenyér körömpörkölt és társai?

Figyelt kérdés
Tesóm aki a 2000-es évek elején született korosztálya és a tőlük fiatalabbak pl rokon gyerekei nem hajlandóak megenni az ilyen ételeket mint pl szalonna, zsíroskenyér, köröm és pacalpörkölt meg csirkelába. Mind undorodik tőle és gusztustalannak meg egészségtelennek állítják be. A cukros zsíros kenyérről meg ne is beszéljünk.

2021. okt. 20. 16:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy az apám 67'-es születésű, mégsem szerette soha a pacalt és a cukros zsíroskenyeret, szóval kinek mi a finom.
2021. okt. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
7%
Az agymosó reklámok, a gyerekeknek nem tanítják meg a főzést, a szülők nem főznek változatosan, talán ezek az okok. Körömpörkölt helyett bekapják a kollagén tablettát.
2021. okt. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Én még heti szinten eszem zsíros kenyeret. Libahájat olvasztok, így abból van libazsírom. Lilahagymával, csípős savanyú paprikával mennyei. Körömpörkölt annyira nem jön be, de megeszem, ha más megfőzi. A pacalt szeretem, a csirkelábat még életemben nem rántottam ki. Csak levesnek és pörköltnek ismerem.
2021. okt. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
#13 Mi levesbe főzzük meg csak még utána kipanírozzuk és rántjuk.
2021. okt. 20. 20:13
 15/21 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban - és tinédzserként heti rendszerességgel ettem zsíros kenyeret és szalonnát! Igazi csemege volt! Főleg, mikor a nagymamám csinálta a "katonákat" paradicsommal, ugye!😍😋

Ó, régi szép idők, de hiányzik a mama!

Felnőttként már nem eszem zsíros kenyeret, mert valljuk be: eléggé egészségtelen étel...

Persze, hetente egyszer két szelet zsíros kenyér abszolút nem káros, de, mondjuk naponta két szelet már előhozza a hurkákat és megemeli a koleszterinszintet!

Sportolok is! Így eleve ritkán eszem édességet - vagy zsíros ételeket!

Azt persze hozzáteszem, hogy a zsír és a kenyér messze nincs annyira káros, mint a csokoládé, chips, péksütemények, cukorkák és a többi szemét...!

Szüleink, nagyszüleink korában szinte nem is volt elhízott gyerek! Ma meg már sajnos minden harmadik gyerek túlsúlyos, elhízott már 6 - 7 évesen!

Persze, ehhez hozzájön, hogy már a gyerekek is mozgásszegény életmódot folytatnak, és iskolából mikor hazamennek - és hétvégente, iskolaszünetekben -is a játékkonzolok, okostelefonok előtt tespednek... Ahelyett, hogy kint szaladgálnának, játszanának a pajtásaikkal...

De, ezt lehetne hosszan taglalni...

Összességében, mindent lehet enni, de csak mértékkel!

2021. okt. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%

Kétszer tekertem le a Békéscsaba-Arad szupermaratont, többször a Körös 100-at, és egyéb túrák.

A pihenőhelyeken mindig mindenféle finomsággal várnak minket, ennek ellenére mindenhol a lilahagymás zsíroskenyér fogy a legjobban.

2021. okt. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
82%
Ne viccelj már, a fiatalok azt eszik, amit az anyjuk eléjük rak. Tessék inkább számon kérni a negyvenes anyukákat meg az iskolai menzát, miket főznek...
2021. okt. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
27%
Én például azért nem, mert kicsivel több dietetikai ismerettel rendelkezem nálad.
2021. okt. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
6%
18# ja és sokat is mozogz bent a panelba halomra zabálod a chipset és itt irogatod gyakorin hogy milyen egészégtudatos vagy. Problem?
2021. okt. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Pl. mert nem szeretik? Én legalábbis azért nem eszem ezeket. Illetve zsíroskenyeret szoktam, de nem cukorral, hanem lilahagymával.
2021. nov. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!