Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől lehet magas a vasam?

Mitől lehet magas a vasam?

Figyelt kérdés

Vérvizsgálat után kiderült, hogy elég magas a vasam, a doki azt mondta, ez nem gond, mivel többet viszek be mint amennyire szükségem van, de azért kell majd plusz vizsgálat miatta, mert nem lehet tartósan magas.


Mitől lehet magas? Szerintem semmi olyat nem eszek.



2021. nov. 17. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Vagy nem tud beépülni. Beépüléshez folsav kell.

Ezt mondjuk az orvosok tudják. Sok multivitamin készítményben a vas mellett van folsav is.

Illetve lehet külön folsavat is kapni vény nélkül.


Dokinak kéne tudnia mi az ok...

2021. nov. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 egy totál más dolog miatt kellett most a labor. Egyedül a vas volt pluszos, ezért merült fel, hogy 1 hónap múlva legyen miatta kontroll. Azt mondta, ha akkor is magasabb lesz, foglalkozunk vele. Gondolom, ha az lesz, fel fog merülni a folsav is.
2021. nov. 17. 10:54
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, ezt ki kell vizsgálni mi miatt van, sajnos ha tartósan magas az sok gondot okoz.
2021. nov. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Túl sok C-vitamin is okozhatja.
2021. nov. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Napi 1000mg tabletta + amit gyümölcsökkel, zöldséggel beviszek. Talán nem.


Köszönöm a válaszokat.

2021. nov. 17. 15:41
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

A 4-est le akartam pontozni, még jelenteni is akartam hogy milyen hülyeségeket ír. De szerencsére nem hamarkodtam el, utána néztem egyáltalán nem hülyeség.


A C-vitamin segíti a vas felszívódását.


Én tablettákat nem ajánlom.

Napi 1000mg édes kevés. Nem is tudjuk megadni szervezetünknek a napi minimális C-vitamin mennyiséget.


De hogy te tablettával viszed be az 1000mg-t, azzal csak annyit érsz el hogy erős, savas, maró lesz a vizeleted.


A szervezetünk óránként 60mg-t képes feldolgozni.


Így valószínű itt a vasat tartalmazó forrásokat kellene kisebbre venni, meg nem egyszerre bevenni nagyobb adag c-vitamint, vagy bármilyen vitamint.

2021. nov. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

"savas, maró lesz a vizeleted"

Hatoska, és gondolod, hogy ezt a szerinted maró savas trutyit úgy pisili ki, hogy észre sem veszi, hogy megmarta a pisilőjét? Ne told túl légyszives, és ne kommentelj, meg ne jelentgess, ha nem értesz hozzá! Hidd el az aszkorbinsav veszélytelen. Ehet 300 mg-ot belőle, az is klasssz, de beveheti az 1500 mg-os adagot, akkor sem lesz semmi problémája. A vevőtájékoztatón lévő nagyobb adagok bevételét rosszalló mondatok szamárságok, egyes esetekben pedig a vesekő képződés kockázatáról is hallottam téveszméket terjeszteni. Ami egy kapitális baromság, mert emberből még aszkorbát típusú vesekövet nem vettek ki. Oxalátot már annál többet, de oxaláttá csak annyi alakul, amennyit felhasznál a C vitaminból a szervezet. Függetlenül attól, hogy 200-at tolsz be, vagy 2000-ret.


A kérdezőtől meg azt kérdezném, hogy a vérvétel előtt nem ettél túl sok májat?

2021. nov. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7


Nem, májat egy ideje nem ettem. Inkább szárnyasokat, de abból sem annyit azért, hogy kiugró értékeket produkáljon.


Decemberben újra megyek, meglátjuk.

2021. nov. 23. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!