Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nem veszik komolyan az...

Miért nem veszik komolyan az emberek a cukor kérdést például most az oltással összehasonlítva?

Figyelt kérdés

Állandóan ez a téma a munkahelyen, a családon belül is.

Hogy mellékhatás ez a jó az a jó, felvegyem ne vegyem.

Én mondom ha kötelező lesz akkor felveszem a 3.-at. Kettőt felvettem de nem foglalkozok különösen vele.


Ellenben a táplálkozással sokat. Azt mondják már hipohonder vagyok, bár ez a kettő nem ugyanazt jelenti.

Szóval, hogy nekem abból alakult ki, hogy laktóz érzékeny vagyok és nem eszek ezáltal egyáltalán tejet (laktóz menteset sem!) és akkor mondják sokan hogy "na csak egy kicsit nem lesz gond", a másik a cukor tudomásom szerint semmi bajom nincs vele, de köztudott hogy egészségtelen. Nem mind a szénhidrát hanem ez a mesterséges cukor. És ha én azt mondom valahol, hogy kikell dobni ezeket a mesterséges szrkat, akkor csúnyán néznek rám. Illetve ha visszautasítok pl. egy tortát.

És hiába mondom, hogy ez egy sokkal nagyobb baj, mégsem foglakozik vele senki ismerős. Mert cukorbetegség meg rák nem csak 2 éve van. Mondjuk én az elsők között kaptam el a covidot és ettől nem félek annyira mint a másik kettőtől. Bár bizonyos óvintézkedéseket megteszek.

Mert, hogy az "XY gyárnak az az érdeke hogy megvedd az oltást mindegy mi van benne" , de akkor ezek a nagyon okos emberek nem gondolnak arra, hogy pl egy Coca Colában mi van? És zsák számra viszik haza a boltból a szemetet. És még a dohányt vagy az alkoholt nem is említettem.


Zavar mert én nagyon sok órát kutatom ezt a témát, és sokan pl. vendégségben megkérdőjelezik. "Hogy az kell a testnek amit kíván" Hát ez a legnagyobb hülyeség amit hallottam, nem az kell amit kíván, hanem ami helyes. Sajnos nagyon kevés ilyen felfogású embert ismerek mint én.



2021. dec. 12. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne ha nem foglalkoznál mások véleményével?

Könnyebb lenne az életed.

2021. dec. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
De miért kellene a cukrot kidobni vagy a nagy szénhidrát tartalmú ételeket amiatt, mert te ellenzed? Nem károsabb az sem, mint más, ha a mértéket megtartjuk.
2021. dec. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy azt már természetesnek veszi mindenki.
2021. dec. 13. 07:20
 4/5 anonim ***** válasza:
39%
Egyetértek veled. Vicces amikor azért nem oltatnak, mert nem tudjuk a hosszútávú következményeket, mikor csomó olyat esznek, isznak, aminek tisztában vagyunk a káros következményeivel.
2021. dec. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Meg az is vicces,hogy a láncdohányos 3 oltással,maszkban,meg gumikesztyűben megy cigit venni.

A cigi kàros hatàsaitól nem fèl,de a halálosabbnàl halàlosabb mèdiában terjedő Covidtól annàl inkább.

2021. dec. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!