Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy szoktatok le a cukorrol?

Hogy szoktatok le a cukorrol?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre az utóbbi több hónapba, hogy az ebéden kívül minden, amit eszek, az cukorsokk. De tenyleg. Reggeli az valami cukros peksütu, vagy Nestlés müzli, cukrozott tejjel, ugyan ez vacsorára. Köztes időben, fánk, tejszeletek, csokik, cukros péksütik, pudingok.

Technikailag nem eszem gyümölcsöt, zöldséget is csak, ha az ebédbe az van.

De egyszerűen nem megy más. Csak ezeket a szar kajákat kívánom, és nagyon utálom már, hogy ezeket eszem. Vegre sikerült fogynom is, de most már ez visszajött.

Akik voltak cukor függők, hogy szoktattátok le magatokat?

21l



2021. nov. 28. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden félkész-kész ételbe raknak amúgy, még a fűszerkeverékbe (pácok, vegeta), de még a kenyérbe is..


Én így szoktam le, hogy bélbetegségek lettem és többek között a cukor az egyik nagyon rossz a bélflórának, de itt jegyzem meg a mesterséges édesítőkhöz is ugyanúgy ártanak.


Szóval azóta nem eszem cukrosat, még a teát/kv-t is magában iszom. Így megszoktam, hogy már cukros am a rossz.. :D


Az édességet sajnos azóta is szeretem pedig :( . Etcsokit szoktam venni, de igyekszem azt sem sűrűn, mert ha van egyszerűen nincs önkontrollom hogy pl csak 2 kocka...

2021. nov. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyébként nagyon nehéz mert erre épít az élelmiszer ipar, gyors, “olcsó”, xar kajákat adnak mindenhol elénk, ezek a legegyszerűbbek.


Egészséges életmódot csak úgy lehet csinálni, ha hetente/naponta előre megtervezed és megcsinálod magadnak a kajádat. Különben mindig ott kész a napokban 3-5 alkalom legalább, ami könnyű lehetőséget ad ezeknek. És ha éhes is vagy, elég könnyen feladja az ember az egészséges alternatívát.


Hat ezért fontos a tervezés, dobozolás előre.

2021. nov. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem muszáj volt leszoknom szinte egyből inzulinrezisztencia miatt. Én pótoltam gyümölccsel, már amennyit a diétám enged, de te egészséges vagy, szóval bátran kísérletezhetsz a cukros dolgok helyett gyümölcsökkel. Az a baj, hogy a készételekben valóban mindenben van cukor, így hiába veszel valami sós dolgot, abban is van hihetetlen mennyiségű cukor. Sütiket süthetsz magadnak is cukor nélkül, vannak finom, természetes édesítőszerek is, így ezekkel is pótolhatod az édesség iránti vágyad. Egy pár hét alatt amúgy neg tudja szokni a szervezeted, hogy nem eszel cukrot, addig viszont elég kellemetlen is tud lenni.
2021. nov. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Átszoktam a mézre. Segített az is, hogy amikor agyoncukrozott mű kajákat ettem, a gyökérkezelt fogam egyik fele rendszeresen begyulladt.
2021. nov. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, ahogy 3, nálam is mindig van azóta itthon gyümölcs: banán vagy alma általában. Illetve az étcsoki, ha nagyon sóvárgok vagy érzem, hogy kell a vércukorszintemnek most vmi.
2021. nov. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azzal nem árt tisztában lenned, hogy ezek alapvetően nem cukor domináns ételek. Tejszelet, csoki, puding, péksütik, ezekben elég sok zsír is van, sokszor több, mint amennyi cukor van bennük. Egyszerűen a feldolgozott, szemét kajákat kívánod, mert elszoktál a természetes ételektől.
2021. dec. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!