Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Olyan létezik, hogy egy lelki...

Olyan létezik, hogy egy lelki eredetű evészavarban szenvedő ember hirtelen átesik egy másik fajta evészavarba?

Figyelt kérdés

Kicsit keszekusza a kérdés, tulajdonképpen az lenne a kérdésem, hogy előfordulhat az, hogy valaki lelki problémák miatt falánkságban, azaz kényszeres evésben szenved, de (lelki problémák miatt) ez megváltozik és átesik a ló túloldalára?

Szóval az ember, aki eddig mindig evett, nassolt valamit, mert ebben talált menekvést, “átvált” és étvágytalan, akár anorexiás lesz?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. dec. 13. 21:58
A kérdező szavazást indított:
igen, előfordul
nem, kényszeres evő marad vagy jobb esetben meggyógyul
29 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
létezik
2021. dec. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van ilyen.
2021. dec. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam.


Túlevő sokáig, stressz miatt, aztán anorexiás, majd bulimiás. Most, 10 év gyógyulás-visszaesés után (a legutóbbiba 35 kg-san majdnem belehaltam) végre megtaláltam a középutat.


Nehéz volt, és néha nagyon oda kell figyeljek, nehogy megint visszaessek, de tudatosan étkezem (semmit nem vonok meg, kivéve a búzaszármazékot, de azt muszáj), minden eszek, amihez kedvem van.

2021. dec. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, sőt szerintem egész gyakran van ilyen.

Úgy értem, egy ártalmatlan fogyókúrának indul, de aztán több-kevesebb idő múlva ott tartunk, hogy mindenki mondja, hogy már milyen vékony, de ő még mindig fogyni akar.

Nagyon könnyű átesni a ló túloldalára.

2022. jan. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az evészavarok között sokszor van átjárás. Lehet, hogy pont ellentétesnek tűnik mondjuk az anorexia meg a bulímia, de a lelki okai hasonlóak lehetnek.
2022. jan. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Közel állnak az evészavarok, anorexia, bulimia, binge eating, kompenzálás. Én szinte az összeset megjártam/járom a mai napig
2022. jan. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!