Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Binge Eating Disorder-rel...

Binge Eating Disorder-rel kapcsolatban tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Már évek óta szenvedek ezzel az evészavarral és nagyon el vagyok keseredve. Van valakinek tapasztalata ezzel?

2022. jan. 16. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Nyilván az okokat kellene megtalálni, erre való a pszichológus.
2022. jan. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Szia! Én nekem 4 évig tartott, azt hittem sosem mászok ki belőle. Titkolózás, folytonos szégyenérzet társult hozzá, rengeteg sebet hagyott. DE! Sikerült kigyógyulnom, nincs visszaesés és teljesen jó kapcsolatom van az ételekkel. Ha gondolod privátban kibeszélhetjük. Lehet tudok valamiben segíteni meg hát nekem sem sikerült úgy igazán kiírnom magamból és szívesen beszélnék olyannal, aki tudja mit éltem át illetve egy csónakban evezik velem.
2022. jan. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Intuitív étkezés. Én sajnos egy elég komoly diétán voltam fél évig (kalóriaszámlálás minden nap, szigorúan előre meghatározott étrend, makrók nézegetése), és miután a szervezetem nem bírta már a folytonos megvonsáokat, átment nekem ez binge eatingbe. Azon kaptam magam, hogy megeszek 2 tábla csokit heti egyszer. Majd ez egyre gyakoribb lett, és realizálnom kellett, hogy bingelek. Az edzőm azt javasolta, hogy hagyjam abba a diétát, pihenjen a szervezetem. Ezt is tettem. Nem volt rövid folyamat, de intuitív étkezésre áttérve kimondhatom, hogy sikerült leküzdenem a bingelést. Ez sajnos egy önmagaddal vívott harc, tényleg nem rövid folyamat ebből kigyógyulni
2022. febr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:

Szia

Most, hogy anorexiából/bulimiából gyógyulok, folyton binge-elek. Tapasztalat: nagyon ijesztő, hogy mennyit eszem. Egyébként lehet, hogy te is tápanyaghiányos vagy és azért eszel ennyit. Ha be is viszel elég kcalt, nem biztos, hogy van benne elég fehérje, rost, vitamin és ásványi anyagok, és ezért a szervezetetd "éhezik". Egészségesebb étrendet követve lehet, jobb lesz. Vagy, ha nem is, akkor talán a bűntudat kisebb lesz, mert nem 3 tábla csokit, hanem 3 kondér főtt kaját, vagy más "normál" kaját eszel, ami még valamennyire hasznos is a szervezetnek.

Ha meg frusztráció levezetéseképp eszel, akkor próbálj lazítani, nyújtani, többet aludni néha, szedj magnéziumot és beszélgess valakivel a mindennapi félelmeidről, esetleg írj naplót

2022. febr. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

Az minek számít: Otthon, ha beszélek bárkivel telefonon (teljesen mindegy kivel, ez közömbös) azon veszem észre magam, hogy kimegyek a konyhába-hűtőbe és enni kezdek valamit. Akár édesség, akár tej, gyümölcslé, rendes kaja, bármi. Nem hatalmas mennyiségeket, csak maga a tény zavar. Magamnak olyasmi magyarázatokat dob az agyam, hogy úgyis akartam enni, és akkor időt takarítok meg, hogy ha már úgyis telik az idő telefonálással, akkor gazdaságos kihasználni és egyúttal ezt is letudni.

viszont , összességében zavar.

2022. febr. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!