Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most laktóz intoleranciám...

Most laktóz intoleranciám van, vagy tejfehérje?

Figyelt kérdés
Kicsivel több mint 1 éve elkezdtem produkálni a laktózérzékenység tipikus tüneteit (puffadás, hasmenés előtte nagyon erős görcsök, ekcéma, afták a szájban). Azóta minden tejtartalmú étel előtt iszom a laktáz enzim tablettát (minden nap van ilyen) és a tüneteim elmúltak... Tavaly ősz végén november fele azonban újra elkezdett előjönni először még csak nagyon enyhén az ekcéma, ami mostanra már nagyon durván jelen van a két karomon illetve a kezeimen is, és ezzel egyszerre megjelent a székrekedés és az afta is mint tünet (bár ezek nem folyamatosan). A többi tünet nem tért vissza. Nem tudom az lehetséges-e, hogy igazából tejfehérje érzékeny vagyok, de mivel a naponta beszedett laktáz enzim "elintézi" a tejcukrot ezért vannak most csak ezek a tüneteim, a többi nem. Leginkább az ekcéma az, ami aggaszt.

2022. febr. 23. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szövettan, IgE teszt segíthet eldönteni.
2022. febr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A laktóz intolerancia nem okoz ekcémát, a tejfehérje allergia viszont igen.
2022. febr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát nemtudom... Akkor az összes tünetem megmaradt volna a laktáz enzim tabletta ellenére is.
2022. febr. 23. 23:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valakinek egyszerre laktóz intoleranciája és tejfehérje allergiája.
2022. febr. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom teljesen tejmentes diétát kell tartani, és megnézni lesz a javulás. De amúgy ez biztos, hogy laktóz intoleranciának nem tünete az ekcéma?
2022. febr. 23. 23:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos.


[link]

2022. febr. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én laktóz intoleráns vagyok.

Az ekcéma viszont lehet gulét érzékenységtől is. A gasztrós doki azt mondta, hogy nagyon sok esetben (főleg már manapság) kéz a kézben jár a kettő.

Nézessd meg, hogy glutén terén minden oké-e? A dokik szokták javasolni akkor is ha laktóznál találnak valami eltérést.

2022. febr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!