Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vitamin kérdés?

Vitamin kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Párommal Általános vitamint keresek, ami kb 1 tabletta formájában fedi a napi vitamin és ásványi anyag szükségletet.

Ti mit használtok, mit ajánlanátok?

Természetesen fogyasztunk friss zöldséget, gyümölcsöt, inkább az egészség megőrzése a cél.


Ezekről mi a véleményetek?

Centrum Nőknek és Centrum Férfiaknak

Dm saját márka

Actival

Supradyn

JutaVit Multivitamin

Béres Csepp


Érdemes ezek közül választani vagy inkább külön-külön vegyek pl B, C, D, E vitamint, Magnézium, Kálcium, Cink, Folsav… az rengeteg tabletta, adagban is sok lehet? Ti hogy oldjátok meg a vitamin pótlást?


2022. febr. 28. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak D-vitamint szedek, a többit a táplálkozásomból fedezem. Néha magnéziumot 1-2 hétig kúraszerűen. Szerintem ezek a multivitamin készítmények teljesen feleslegesek egy egészséges embernek.
2022. febr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olyat, ami minden vitamint a kellő napi mennyiségben tartalmaz egyetlen tablettában, sajnos nem fogsz találni. Vannak táplálkozással könnyebben és nehezebben bevihető vitaminok, például a B-vitaminok nagyrésze mindenben van, úgyhogy arra külön fölösleges koncentrálni.

D-vitamint mindenképp kell szedni téli időszakban, 2000 NE-t, ennyi viszont nem lesz egy multivitaminban sem, úgyhogy vagy sima D-t kell szedni, vagy van olyan C+D, amiben mindkettőből van elég, az például nagyon jó szerintem.

Multiból az Actival és a Béres is jó szerintem, a JutaVitre most rákerestem, az is jónak tűnik. Én a Béresben bízom leginkább. Ezen kívül B12-vitamint szedek még. Amúgy ha egészségesen táplálkoztok, nem kell a napi szükséglet 100%-a multiból, mivel jó esetben mindent bevisztek anélkül is, úgyhogy elég annyi, amennyit tartalmaznak a tabletták.

2022. febr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Ezek a vitaminok honnan tudják, hogy neked miből van hiányod (vagy többleted) a szervezetedben????


Persze, szedhetsz, ha úgy érzed hogy kell, de olyat nem lehet állítani, hogy teljesen fedi a szükségletedet. Mert az nem rád van szabva, hanem egy feltételezett átlagos szervezetre.

2022. febr. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
gal a legjobb
2022. márc. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!