Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a legrosszabb, ami történhe...

Mi a legrosszabb, ami történhet ha nem eszem semmit ?

Figyelt kérdés
Öt napja nem ettem semmit , nem tudok. ( Az okába nem mennék bele, lelki oka van) Viszont rengeteg zöld teát és vizet fogyasztók; plusz hibiszkusz és Mezei zsurlo teát. Mi történhet ha továbbra sem tudok enni? Van miből fogyni tehát arra gondolok nagy baj nem lehet belőle de aggaszt hogy gyengének érzem magam. Ja és minden nap szedek be C és Multivitamint, illetve sörélesztő tablettát és egyéb vitaminokat.

#böjt #probléma #Éhen hálás?
2022. márc. 24. 09:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Semmi, nem fogsz éhen halni, a tested ennél jobban ragaszkodik az élethez. Az viszont butaság, hogy nem tudsz, ha akarnál ennél.
2022. márc. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Ha nulla kalóriát viszel be a szervezetedbe, az sejtelhaláshoz majd valódi halálhoz vezet.
2022. márc. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Ha már 5 nap után gyenge vagy mégis mire számítasz? Baromira le fogsz fogyni és az erőtlenség, a kimerültség hoz majd még másik mentális betegséget is.
2022. márc. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

- Menstruáció elmaradása és a hormonháztartás felborulása a hirtelen súlyvesztés miatt (gyakorlatilag egy menopauzát produkál a szervezeted)

- Szívritmuszavar és vérnyomás esés

- Csontsűrűség vesztés, törékeny csontok és romló fogak

- Idegkárosodás, neurológiai tünetek

- Vérszegénység, ami a szervek (máj, hasnyálmirigy, vese...) károsodását okozza

- Cukorbetegség


Hiába szedsz vitaminokat, mert nagy részük zsírban felszívódó vitamin, amit étkezés nélkül a szervezet nem tud hasznosítani.

Ha lelki okai vannak (mint minden étkezészavarnak), akkor fordulj mielőbb szakemberhez, mert előbb-utóbb egy nehezen kezelhető spirálba hajszolod magad.

2022. márc. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%

Semmi, nem fogsz éhen halni, a tested ennél jobban ragaszkodik az élethez. - komolyan? Ekkora hülyeséget sem olvastam még :D


Akkor az anorexiába ezek szerint nem is lehet belehalni... jó tudni. :D

2022. márc. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

5-ös A kérdező nem anorexiás, az egy másik tudatállapot.

Ő éppen szenvedni akar, mert gondolom szerelmi bánat miatt úgy illik. Szerinted 83 féle vitamint, sörélesztőt szedne, ha komoly baja lenne?

2022. márc. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tudjátok , nagyon komoly bajom lelki problémám van , amitől kihányom a szilárd ételt. Eb akarom hogy elmuljon a fájdalom de a pszichiáter nem jutott eredményre. Sajnos nem tudok már mit kezdeni.
2022. márc. 24. 20:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem hányod ki!

Egyél pár db kekszet, 1 sor csokit, a marék chipset, vagy bármit amit kívánsz fél óránként keveset.

2022. márc. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen, nekem ráadásul nem is volt miből fogyni.


De megértelek, hogy aggódsz.


A kérdésedre válaszolva: első alkalommal kamilla tea, második alkalommal antidepresszáns segített.


Esetleg van bármi, amit kívánsz? Folyadék is jó! Turmix, smoothie? Édes, sós? Gondolkozz rajta és hátha eszedbe jut vmi és hátha meg tudod enni (inni).

2022. márc. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bocs, nem a kérdésre válaszoltam.


Nem tudom, mi a legrosszabb, ami történhet. Pszichiátrián voltam együtt olyan nővel, aki alig tudott enni és ez már hónapok óta volt neki. Mindössze annyi történt vele, hogy elég sovány volt, de nem nézett ki még akkor sem (!!) anorexiásnak. Az anorexiások szó szerint megölik magukat.

9-es voltam

2022. márc. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!