Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegetarianus vagyok, hogyan...

Vegetarianus vagyok, hogyan fogyjak 10 kg-ot?

Figyelt kérdés

25 eves vagyok, 165 cm es 63 kg

Az idealis sulyom 52 kg

Krumplisteszta, leves, gyorskaja, levesek stb ilyeneket ettem

Folyamat ehes vagyok, allandoan zabalok, az a baj sosem lakom jol

Mennyi a napi kaloria hogy fogyni tudjak?

Mindent ehetek csak tartsam be a kaloria deficitet, vagy hogyan mukodik?

Koszonom



2022. ápr. 5. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kalória deficiten múlik, tehát hogy kevesebbet egyél, mint amit felhasználsz.


Elméletileg az a kevés csoki is lehet cukorral, csak akkor nagyon fogsz szenvedni és egészségtelen is.


A legkönnyebb - de nem könnyű, mert nincs könnyű - út, ha sok zöldséget eszel, meg tojást, túrót, sajtot mértékkel. Plusz mozogsz. Ha sok hüvelyest eszel, jól jársz, mert az rengeteg fehérje és rost. Sokféleképpen elkészíthetők. Levest is ehetsz bátran. A tészta se gond, ha kalóriát számolsz, beleférhet, azért ajánlom a zöldséges tésztaételeket.


Vegaként normális, hogy nagy mennyiségű, tehát térfogatra, tömegre sok ételt eszel. Egy púpozott tányér zöldség kevesebb kcal, mint egy nagy hússzelet.

2022. ápr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért vagy folyamatosan éhes, mert nem jól tervezed meg a fogyasztandó ételeket, és bizonyos tápanyagokból, és makro- , mikro elemekből kisoványodott a szervezeted. Egyél változatosabban. Azért küld éhségérzeted a szervezeted, hogy hátha egyszer azt is megkapja, amiből kifogyó félben van...
2022. ápr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tejfölös, fokhagymás vagy mézes piritós, ezek szattvikusak, grízestészta, mákostészta, bab én ezeket szoktam. Vagy rántott zöldség, zöldségesgombóc, palacsinta.
2022. ápr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:
100%

Érdemes sok növényi fehérjét és rostot fogyasztani, valamint rendszert beállítani a kajálásoknál

4-5 étkezés általában jó szokott lenni kb 3 óránként elosztva, de lehet, neked más rutin lesz jó-egyénfüggő:)

Lehetőleg minden étkezésnél: valamennyi zöldség/gyümölcs. Valamennyi tésztaféle pl kenyér, pita, tortilla, rizs, bulgur stb és valamennyi hüvelyes pl bab, lencse, borsó, csicseriborsó, vagy szójabab.

Pl- lencsefőzelék, chili sin carne, borsópöri egy kis magos kenyérrel

-Saláta csicseriborsóval, balzsamecettel, szezámmaggal, pitával vagy tortillalappal

-pizza: vékony tésztával vagy tortillalappal készítve sok zöldséggel. Én a Lidl vegán pizzát szoktam, jól lehet lakni vele

-hummusz ubival, répával, pirítóssal

-tofu kenyérrel, zöldségekkel

-magos kenyér+ babkonzerv+zöldség, ha extra lusta vagy

-szendvics, "hambi" -> toast/buci +ketchup+mustár, csemegeubi, pari, paprika, stb tofuval, zöldségfasírttal, "vegan burgerpogácsával"

Nagyon jól lehet lakni ezekkel.

Mellette szedj multivitamint és igyál eleget

Hajrá!:)

(Én falászavarból/bulimíából gyógyulok és már képessé váltam arra, hogy rendszeresen egyek!!!🙂)

2022. ápr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:
100%

4es vagyok:

Amúgy nem kell nagy deficitben lenni, a fentarthatóságra kell törekedni. Pl ha eddig 2500at ettél, de össze-vissza, akkor elég olyan 2200-at szépen elosztva enni.

Ha mondjuk 2000 volt, akkor elég 1800, ha mondjuk 3000en éltél, elég 2600. De ez is egyénfüggő. Nézd meg a Váli Tamás insta oldalát, mert ő is vega és jó ötletei vannak:)

2022. ápr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!