Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen gyakran lehet mézet...

Milyen gyakran lehet mézet adni egy 2 év körüli gyermeknek? Ajánlott egyáltalán?

Figyelt kérdés

A szomszéd bácsi, aki fiatalkorában méhészkedett, azt mesélte, hogy 4-5 éves kor alatt csak igen ritkán ajánlott a méz (akkor is inkább akác) adása, mert az immunrendszer kialakulására, fejlődésére gátló hatással van.

Ti mit tudtok ezzel kapcsolatban?


Előre is köszönöm.


2022. ápr. 7. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A bácsinak igaza van, ehhez még annyit, hogy allergizálhat, 2 év körüli gyereknek még nem elég erős az immunrendszere ehhez.
2022. ápr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én vagyok az élő ellenpélda erre.


Szüleim gyerekkoromban, mikor pici voltam 4 alatt, mindent mézzel édesítettek nekem. 5 literes üvegekben állt a méz. Nem lettem allergiás, nem lett semmi bajom, a mai napig is szeretem a mézet.

2022. ápr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk a gyerekorvos csak annyira hivta fel a figyelmem,hogy 1 eves kor alatt tilos, es utana is csak akacmezet kapjon olyan 3 eves korig. De ennyi.

Nem mondta, hogy milyen gyakran adjam vagy ne adjam, bar mi nem vagyunk nagy mezevok, max sutiben vagy teaban kap, azt se gyakran.

2022. ápr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!