Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha egy ilyen all-in-one...

Ha egy ilyen all-in-one fehérjére nem edzek, akkor mi lesz a hatása? Ha fogyáshoz használnám, okozhat-e kárt? Tömegnövelőnek írják.

Figyelt kérdés

[link]


Szóval: attól lesz tömegnövelő, ami benne van, vagy attól, hogy edzek utána, és a benne lévő dolgokat hasznoítom?

Nekem most fogyás a célom, és ebben kb minden benne van, hogy kiváltson egy főétkezést, egy superfood-nak van beállítva.

De tömeget növelni nem akarok. Túl sok benne a szénhidrát, hátráltatná a fogyást?



2022. ápr. 24. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól lesz tömegnövelő, hogy van benne plusz szénhidrát. Fogyáshoz pedig pont nem kéne tömegnövelned.


1-es. Ha a sima étkezés kategóriába teszik ezeket a kérdéseket, akkor sokan nem fognak tudni érdemben válaszolni, mivel sokan nem ismerik ezeket a dolgokat. Továbbá a kiegészítő része a testépítésnek a táplálkozás, tehát fedi a kategóriát is.

2022. ápr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De igen, az edzőtermi sportokhoz (valójában mindegyik sporthoz) ez is hozzátartozik.

Nem a meggybefőttről kérdeztem, azt gondolom, relevánsabb választ kapok itt testépítóktől egy fehérjéről, mint a Marika néniktől az Ételek kategóriában.

Köszönöm a konstruktív válaszod, ha nem érdekel a kérdés, vagy nem tudod értelmezni, nyugodtan görgess tovább, ne áldozd rá a drága idődet, hogy felesleges dolgokat leírj.

2022. ápr. 24. 19:05
 3/8 A kérdező kommentje:
#2: Köszönöm. Tudnál javasolni olysmit, amit erre a célra használhatok, és hasonlóképpen a linkelthez, szinte minden benne legyen? Bár külön is szedek pár dolgot, pl. magnézium, kollagén, l-karnitin, glükózamin, de ebben tényleg annyi plusz van... fehérjéket is használok, amiket kifejezetten diétákhoz ajánlanak, de egyik sem ez a "superfood" kategória. Van ilyen egyáltalán?
2022. ápr. 24. 19:07
 4/8 anonim válasza:
100%

Nincs olyan, hogy tömegnövelő étel, úgy ahogy fogyasztó étel sincs.


Ha kalóriatöbbletben vagy akkor hízni fogsz, ha kalóriadeficitben, akkor fogyni. Nézd meg, hogy egy adag ilyen shakeben mennyi kalória van és ha szeretnéd fogyasztani, akkor kalkuláld bele a napi kalóriakeretedbe.


Az meg, hogy mennyi szénhidrát vagy fehérje van benne szintén nem számít a fogyás szempontjából.


Ha pedig fogyni akarsz, akkor nem érdemes ilyen porokra költened. Számold ki a napi kalóriakeretedet úgy, hogy deifcitben legyél és szilárd ételekből állíts össze a mindennapi étkezésedet.

2022. ápr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egy adag 450 kalória.


A kalóriadeficittel tisztában vagyok, de irodában dolgozom, ahol van menza, aminek örülök, mert van főtt étel, de mérni, számolgatni emiatt nem tudok.

Illetve nem mindig jó a kaja, meg nem illeszthető be egy diétás étrendbe, ezért ha fehérjével kiváltom, jobban járok. Szerintem. Alapvetően persze igazad van, de nagyon gondolkodom, hogy megrendelem. Miért fontos, hogy szilárd étel legyen? Tej + fehérjepor miéert nem válthat ki legalább napi 1 étkezést? Eszek mellette húst, rizset, teljes kiőrlésű valamit reggelire, gyümölcsöt, zöldséget.

2022. ápr. 24. 19:16
 6/8 anonim válasza:

Ja, végülis nem fontos igazából, de én nem laknék olyan jól ilyen porokkal, mint rendes kajával.


Megértem, hogy a menzán nem tudod számolgatni. Ezért eszem én is ritkán éttermekben, mert nem tudom, hány kalória és amúgy is mindent telenyomnak olajjal. Én magamnak biztos dobozolnék kaját, de ha neked megfelel a shake, akkor szerintem jó alternatíva.

2022. ápr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Néha megfelel. Nem mindig. Bár többnyire inkább vacsi, de az sem mindig. Nekem elég, de mondom, főételt még nem helyettesítettem vele, amim van itthon, tejjel kb 300 kalória, az egy vacsorára szerintem tökéletes. Nem vagyok éhes utána, reggelig kitart. Ha 450 kalória ez a másik, az egy ebédre jó lehet, amikor a rendelős kaja nem jó. Na majd meglátom, alszok még rá párat. :)
2022. ápr. 24. 20:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert az is fontos, hogy a gyomrod térfogatát is kitöltse. Ezért kell szilárd ételt enni. Egyél meg néhány banánt az ilyen baromságok helyett. Marha nagy parasztvakítás ez az egész fehérjeporosdi. Régen csak a gyúrósakat, ma már a fogyni vágyókat is ezzel hülyítik.
2022. ápr. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!