Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek hogy rendbe jöjjön...

Mit tegyek hogy rendbe jöjjön a bélműködésem?

Figyelt kérdés

Körülbelül két hónapja a helyzet a következő:

Nagyjából 3-4 naponta tudok nagy wc-re menni. Ezalatt a 3-4 nap alatt gyűlik-gyülik az “anyag”, de hiába megyek naponta többször, nem jön ki, meg se moccan. Feszít, nyom, fáj is de nem jön. Aztán a végén egyszerre, nagy kínok által jön ki az egész. :( és kezdődik újra a 3-4 napos periódus. Ez két hónapja tart. Nagyon kellemetlen.

Amit próbáltam:


Levolac

Szilvalekvár

Kevesebbet enni

Gyümölcs zölldség napok.

Cukros üdítőket nem iszom, nem szeretem, csoki néha.


Mit lehetne tenni?



#WC #étrend #salakanyag #bélmüködés
2022. ápr. 27. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Mennyi folyadékot iszol? Mennyi rostot eszel? Volt-e valami betegséged mostanában? Volt-e drasztikus étrend váltásod? Van-e ételintoleranciád?

A kevés víz könnyen okoz székrekedést. A rost fogyasztás szintén fontos eleme a normális bélműködésnek, de a túl sok pont annyira árt, mint a túl kevés, ezért ezzel kísérletezni kell, és óvatosan kell emelni a bevitelt. Ebből kifolyólag, ha eddig jelentősen kevesebb rostot fogyasztottál, de most többet viszel be, könnyen lehetsz puffadt, és lehet székrekedésed. Ha beteg voltál, amire esetleg antibiotikumot kaptál, vagy csak hasmenésed volt, relatíve sokáig lázad, akkor simán felborulhatott a baci kultúra a beleidben, amit pótolni kell. Ezzel érdemes orvoshoz menni, ő tud ajánlani jó minőségű probiotikumot. Az ételintolerancia pedig egyértelműen okoz ilyen panaszokat. Bármilyen.

2022. ápr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Egyél egy púpos teáskanál őrölt kávét. Pl cukros tejjel jóízűen le lehet önteni.
2022. ápr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez utóbbi komoly, vagy trollkodás? 😌


Folyadékot rendesen iszom, napi másfél-két liter simán megvan. Mondjuk gyümölcsteát szoktam, amit otthon megfőzök és kiöntök flakonba. Az lehet hogy a tea vízhajtó, s így száraz lesz a “cucc” , s ezért nehezen indul meg?

2022. ápr. 27. 16:51
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Ezt a kávét komolyan írtam. Én is úgy eszem, mert hosszabb ideig hat, és hasmenést okoz. Szerintem egy próbát megér.
2022. ápr. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát jó, holnap reggel kipróbálom. Majd jelentkezem az eredménnyel.
2022. ápr. 27. 19:54
 6/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ne zöldségnapokat tartsál, hanem MINDEN FŐÉTKEZÉSHEZ egyél legalább egy ökölnyi leveles zöldet és színes zöldséget. A zöld növényi rostra őrült nagy szüksége van a bélflórának.
2022. ápr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! 👍👍
2022. máj. 1. 07:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában az emberek nagyon kevés rostot fogyasztanak. Sokkal könnyebb venni a pékségbe 2 kakaóscsigát, vagy hasonlót, mint otthon minden nap gondoskodni arról, hogy mi lesz az ebéd, főzni valamit. És persze pörkölt tésztával nem jó, mert nem tartalmaz rostot. Mindenképpen kell a zöldség. Főzelék, rakott zöldség, stb.
2022. máj. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a legjobban a savanyúkáposzta segít. Ezenkívül karfiol, kefir. Egyel kevesebb csokit és sajtot!
2022. máj. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Napi rendszerességgel meg kell enni legalább 1 fej céklát (főzve, magában vagy ecetesen stb.) vagy kb. 10 dkg savanyított káposztát. A csokoládét lehetőleg teljesen el kell hagyni.
2022. okt. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!