Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fruktóz mentes diétát kezdtem...

Fruktóz mentes diétát kezdtem 3 napja,lehetek ettől gyenge erőtlen?

Figyelt kérdés

Semmit nem ehetek,csak kenyér,1 féle felvágott,roston csirkemell és rizs vagy krumpli.

Lehetek emiatt gyenge fáradt kedvtelen?


2022. ápr. 29. 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Persze hogy lehetsz, ez a diéta csak arra jó hogy tönkretedd magad.

Inkább egyél mindent, csak mértékkel. Számold a kalóriákat, ma már nagyon jó appok vannak, nem kell manuálisan kiszámolgatni mindent, meg füzetbe vezetni.

2022. ápr. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De nem ehetek... fruktóz érzékeny vagyok, tejfehèrje és tojás allergiás .

Ezeket ehetem kb

És uborka cukkini

Bármilyen gyümölcs vagy zöldség most 6 hétig tiltólistára került amíg kiürül a szervezetből.

2022. ápr. 29. 19:17
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Ez ám aztán az értelmes, korszerű, tudományosan megalapozott, egészséges diéta. Tipikus ökörség, amit vagy egy nagyon kiégett, 60 éves házi orvos tanácsolt, vagy a szomszéd asszony, két femina.hu cikk elolvasása után.

Az ilyen baromságoktól bármi lehetsz, ami rossz és negatív, nem csak fáradt vagy kedvtelen.

2022. ápr. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Ezt viszont nem tudtam, amikor megírtam a kommentet. Azt gondoltam, hogy valami fogyókúrás hülyeség. Elnézést, bocsánatot kérek.

Egyél mindent, amit tudsz, és nem okoz problémát, továbbá figyelj arra, hogy a kieső zöldségek és gyümölcsök miatt bejusson elegendő mikrotápanyagok, mert ha nem, akkor lehetnek hiánybetegségeid, melyeknek egyértelmű tünete a fáradtság és a kedvtelenség.

2022. ápr. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Uhh, hát ez így nehéz helyzet. Azt hittem, fogyni akarsz és azért csinálod ezt. Dietetikusnál voltál? Ő mondta ezeket, vagy csak olvastad valahol? El kéne menni egy normális szakemberhez aki össze tud állítani neked egy megfelelő étrendet amivel elkerülheted azokat a dolgokat amiket nem ehetsz, de mégsincs néhány dologra lekorlátozva az étrended. Mert így tényleg tönkre fogsz menni, ráadásul azt a néhány kaját egy életre megutálod, ha mindig azokat kell enned.
2022. ápr. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tehát akkor kellene valami vitamin is ?


Ahh borzasztó

Tojás és tejtermékek lennének amik jók de ezeket ugye nem ehetem

Szalámi van több féle amit igen de főzni hagyma és bármilyen zöldség nélkül képtelenség

Természetesen dietetikusnál is voltam,de a rohadt tejfehèrje és tojás miatt kb minden kiesik

Kb két hét múlva ehetek napi 1 tojást ..nem kívánom ezt senkinek.

De akkor valóban innen jön a gyengeség kedvtelenseg?

2022. ápr. 29. 19:25
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, igen, a mikrotápanyag hiánya miatt. Keress fel egy dietetikust, aki megmondja, hogy mely vitaminokat, ásványi anyagokat és nyomelemeket kell majd pótolnod. Amit szinte tuti, az a C-vitamin, E-vitamin, D-vitamin (de az kb. mindenkinek), K-vitamin, a többit el se kezdem sorolni. Valószínáleg kell majd egy vérkék, amiből pontosan meg lehet mondani.
2022. ápr. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

Voltál fruktóz terhelésen? Beszéltél dietetikussal?

Én 1 évig nem egészen 100% fruktóz diétáztam (nem jó kedvemből, bélgyulladásos vagyok, és 1 pont híján fújtam meg az alsó határértéket. Eredetileg negatív lettem, viszont szét fostam a lelkem is rá 15 perctől, hogy megittam.) Kemény..


Kedves 1 és 2!


A fruktóz diéta nem fogyni vágyóknak van kitalálva, hanem étel allergiásoknak. A fruktóz intolerancia komoly hasfájást, hasmenést, bélgyulladást okoz.

2022. ápr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem mellékesen minden fruktózos más. Mindenkinek egyeni a tűrőhatára. Minden zöldsegnek gyümölcsnek meg van az egyéni fruktóz tartalma.
2022. ápr. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves nyolcas! Leesett, mint azt az ötös válaszomból láthatod. Ma is tanultam valamit, és ott gyakorlatilag ugyanazt tanácsoltam neki, amit te. A dietetikust.

A lepontozást köszönöm szépen, ment vissza :)

Egyes voltam.

2022. ápr. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!