Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy szokjak le a cukorrol?

Hogy szokjak le a cukorrol?

Figyelt kérdés

Kiskorom ota imadom a edes, cukros eteleket. Soha nem gondoltam volna, hogy baj lenne. De mostanaban jottem ra, hogy sose volt kontrollom rajta. Ha van itthon cukorka, edesseg, joghurt vagy barmi akkor 1 napnal tovabb nem birom ki, hogy ne egyem meg. Rengetegszer probaltam elhagyni az edessegeket, de nem voltam eleg kitarto. A cukrokat 3 napig birtam ki, hogy ne egyem, az uditoket pedig 1 napig. Ami szerintem szornyu es gaz. Mint emlitettem, ha nincsenek itthon ilyen etelek/italok akkor tul lusta vagyok, hogy lemenjek es vegyek, tehat akkor nem eszek/iszok ilyeneket.DE nem egyedul elek igy sajnos en hiaba nem vennek ilyen eteleket/italokat magamnak a szuleim vesznek. Tobbszor volt mar, hogy kerdeztek hova lett az az adott udito/edesseg mert ok semmit nem kaptak belole. Nem teljesen akarom elhagyni a cukrot, csak az edessegeket es az uditoket szeretnem elhagyni vagy nagyon minimalisra csokkenteni. Remelem tudtok segiteni valahogy, hogy tudok ellenallni az edessegektnek, ha ott csillognak elottem.


16L



2022. máj. 4. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Csoportosítsátok át ezeket az üdítőket, édességeket egy polcra/fiókba a hűtőben/szekrényben és beszéld meg családtagokkal hogy te ahhoz nem nyúlsz, de ne is engedjék. Fogd fel úgy, hogy az nem a tiéd, te nem ehetsz/ihatsz arról a polcról semmit mert az másnak van félretéve.
2022. máj. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%
Lakat meg kulcs
2022. máj. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Én amikor 18 évesen rájöttem, hogy hiába vagyok versenysportoló, ha az étrendem egy rakás szar, akkor szimplán bekattantam, és hiába volt itthon csoki, péksüti, kóla, fagyi, mirelit pizza, zacskós leves, rájuk se néztem többet. Drasztikus, nehéz volt, de én ilyen elmebeteg alkat vagyok. Amikor 20 éves koromban elköltöztem otthonról és magamnak vásároltam, akkor könnyebb volt. Neked is azt ajánlom, hogy vegyél erőt magadon, jusson eszedbe, hogy az édességekre, az üdítőkre és az egyéb ipari vackokra semmi szükséged. Csak a károdra válik. Ott a zabpehely, a rizspehely, a gyümölcsök, a 100% gyümölcslevek, meg egy csomó minden, amivel az édesség utáni vágyadat tudod csillapítani. Nyilván jó, ha az ember figyelembe veszi a kalóriát, a makrotápanyagot, a mikrotápanyagot, de ebbe most ne menjünk bele.

Ettől függetlenül én nem vagyok azon az állásponton, hogy soha az életben nem fér bele senkinek se egy cukorka meg egy fanta, mert belehal. Néha-néha miért ne férhetne bele? Ilyenkor lehetőleg ne egy egész tábla csokit kajálj meg, hanem csak egy felet. Ne igyál meg 2 liter kólát, csak egy pohárral a zéróból. Sok opció van ám, nem kell túldramatizálni a dolgokat. Csak napi szinten, pláne nagy mennyiségben ne fogyassz ipari szemetet (legyen az édesség, vagy bármi), ugyanis az hosszútávon számos egészségügyi problémát okozhat.

2022. máj. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Ez kemény dió.

Akiben nincs belső kontrol mint bennem sem az brutálisan nehéz.

Mivel nem a saját háztartásodban élsz ez még nehezebb lesz.


Elmondom én hogyan csináltam, vagy csinálom.

Covid alatt híztam rendesen. Nem lehet kimozdulni de enni meg kell. Sütünk fűzünk, meg sütike... Aztán szűk lett a nadrág.


Először is A bevásárlások számát le kell csökkenteni. HA nem mész be nincs csábítás. Kevesebbet is költesz ezáltal.

Bevásárolni úgy megyek hogy eszem előtte. Éhgyomorra minden xart megvettem. Mivel nem lehet azt mondani hogy holnaptól nem eszel, mert nem fogsz tudni koncentrálni mikor tudod hogy ott van a boltban és csak lemész és kész. HA nem lehetne akkor meg lenne oldva, de nincs így.

Szóval kell egy minimális adag amit egy héten eszel. Oszd be. Én egyet len napra a bevásárlás idejére zsúfoltam a 80% -t.

Maradékát meg a hét többi részére hogy mikor már nagyon kell akkor egy keveset még is eszem. Az se mindegy melyiket veszed.

Keresd meg melyikben van a legkevesebb cukor, de még mindig szereted. Csokiból, joghurt, mindenből van olyan amiben lehet találni, ne a reklámokat nézd meg hanem a valóságot.


Keretezd be a heti mennyiséget. Persze ha szüleid bevásárolnak és ott van a hűtőben vagy a szekrényben és mondják hogy egyél ha szeretnél az nehéz.

Pláne ha maguknak is veszik. Ha lehet vedd őket is rá hogy alacsonyabb cukor tartalmúakat vegyenek, vagy csak azért hogy legyen ne vegyék meg.


Keress olyat amit szeretsz és alacsony a szénhidrát tartalma, amivel levezeted a feszültséget. Alma, sós mogyoró, ilyesmi.


Valahogy így. Tudatosan, de ne vond meg magadtól az elején semmi képen.

Ha megvonod és ott a bolt, egyszer kiborulsz és bevásárolsz majd megeszel mindent :) Az rosszabb mint ha néha még is ennél ilyesmit.

Minőségre és kevesebb cukorra helyezd a hangsúlyt.


Csoki esetében maga a kakaóbab hiánya is tud némi függőséget kiváltani.

Arra ét csoki, de nem mindegy melyik, mert sok esetben több a cukor benne mint a tejcsoki verzióban. Magas kakó tartalmút keress amiben kevesebb a cukor.

85% Lint vált be nekem erre. 90% -es már nagyon keserű. Vannak 70% verziók amik 30% környékén mozognak. Ha a 80% környéke már nagyon keserű. Van annyi féle próbáld ki amelyikben kevés a cukor. Némelyik tej csokiban is van aki 50% alatt van a cukor. Sőt olyat is láttam amiben 38-39% volt a cukor tartalom.

Vannak még a stevia-s csokik, az más árkategória.


ui: Üdítő? Felejtsd el. Még a cukor mentes is vacak. Víz, tea. Ízesítsd otthon.

Buliban más ott se igyál liter számra de ott engedd el magad :)

Szuper hogy ilyen hamar felismerted és valamit tennél ellene.

Felnőtt korodban jobb lesz ha most elkezded. Könnyebb lesz megtalálni a balanszot.

2022. máj. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Éhségre, hideg fahéjas, citromos, gyömbéres víz :)
2022. máj. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%

Kérd meg a szülőket, hogy NE vegyenek mérget a saját gyereküknek.


Te meg mondj nemet rá, erre ugyanúgy lehet, mint az alkoholra. Belülről lehetetlennek látszik, kívülről szánalmas.

2022. máj. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Brutálisan nehéz, de azért lehet kontrollt tartani, én csak tudom, elég komoly fogyáson vagyok túl, és nem ment volna akkor se ha naponta csak egy csokit eszem meg és beleférne az energiabevitelbe. Mert minél gyakrabban eszed annál inkább a függője vagy. Havi 1 alkalommal amikor megengedem magamnak, elég jól elvagyok. Ha gyakrabban eszem, nem tudok leállni. Kezdetben mikor leszokóban voltam, elvonási tüneteim is voltak egy ideig. Ezen kell túllendülni és onnan már azért könnyebb lesz. De mindig oda kell figyelni hogy ne ess vissza.
2022. máj. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!