Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ritkán iszok alkoholt, de...

Ritkán iszok alkoholt, de amikor iszok, az első adag is erős gyomor tájéki fájdalommal jár. Mitől lehet ez? Másnál is van ilyen?

Figyelt kérdés

Ritkán iszok, nem is nagyon szeretek, de néha jól esik.

2-3 havonta szoktam 1x, elenyésző mennyiséget.


Tegnapi napon egyszer ettem ebédre, egy tartalmasabb levest, majd a munkám miatt nem fért bele több estig.

Majd este 9 körül töltöttem 4cl whiskeyt és felhúztam kb 2 dl kólával.


Megittam, és egyből jött a szúró fájdalom gyomor tájékon. Szinte zsibbadásszerűen felsugárzott a jobb vállamig, nyakamig, kicsit le is vert a víz.

Majd ittam egy nagy pohár vizet és 15-20 perc múlva elmúlt.


Többször tapasztaltam már hasonlót, mindig akkor, amikor megiszom az első adag alkoholos italt.

Utána elmúlik, és tudok tovább inni, mintha misem történt volna.


Mitől lehet ez? Más is tapasztalt már hasonlót?


2022. máj. 7. 13:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, én is tapasztaltam már ilyet, nem vagyok te, hogy tudjam ugyanarról beszélünk-e ,de nekem savprobléma van a háttérben, amit az alkohol előhoz. De például a gin tonictól nincs ilyen bajom, vagy nagyon rövid ideig, így leginkább nem iszom én se, ha mégis, akkor gin-tonicot. (Én is pár havonta 1x.) Ha más ételre is elojon, vagy zavar, beszélj a haziorvosoddal a lehetőségekről.
2022. máj. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!