Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségtelen ha csak húst,...

Egészségtelen ha csak húst, zöldséget és gyümölcsöt eszem?

Figyelt kérdés
Gluténmentes kenyeret szoktam még néha enni és a kristálycukrot valamint a tejet teljesen mellőzöm viszont a különféle húsokból sokat szoktam enni és sajnos gyorskajás sültkrumpliból is viszonylag gyakran fogyasztok. Káros ez így?

2022. máj. 10. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Érzékeny vagy allergiás vagy a gluténra és a laktózra?
2022. máj. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az, csak felesleges, ha nincs problémád.
2022. máj. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A tejre igen (kazeinra és laktózra) a gluténra pedig nem mutatták ki csak egy idő után nagyon rosszul vagyok tőle, ahogyan a kristácukortól is de az hamarabb jelentkezik, közvetlenül pár perccel vagy órával miután megettem.

IBS-t véleményeztek de nem mutattak ki nálam semmilyen érzékenységet, azóta ilyen paleo szerű diétán vagyok. Mostanában pedig nincs sok időm ezért a gyorskajáldás sültkrumpli vagy gyros (egyébként utálom és undorodom mindkettőtől)

2022. máj. 10. 23:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A hús+zöldség simán lehet egy szuper, változatos, egészséges étrend. Esetleg egy hétig számolj tápanyagokat (fehérje, szénhidrát, zsír, telített zsír, rost, só; a cukor nem érdekes, ha hozzáadottat nem eszel).


Mondjuk ha kifejezetten a kristálycukortól van bajod, méztől, netán a porcukortól nincs, vagy ha gyárilag adtak hozzá cukrot stb., akkor elgondolkoznék, hogy lelki eredetű is lehet a baj. Ez esetben azt kell elkerülni, hogy újabb ételcsoportok záródjanak ki.

2022. máj. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Azon a gluténos aspektuson én azért elgondolkoznék. Ha nem mutatható ki intolerancia vagy allergia gluténra, akkor jó eséllyel nincs is ott semmilyen létező probléma. Tudom, hogy néhány éve a glutén fel lett fedezve és kiállították a Nők Lapja cikkek a "táplálkozási közellenségek" közé, de azért a tudomány ennél egy kicsit bonyolultabb.

Ettől függetlenül nagyon nagy kár nem keletkezik, ha kenyérből csak gluténmenteset fogyasztasz. Az is jó, ha a hozzáadott cukrot és a tejtermékeket kerülöd. Ugyan utóbbiak azért a közhiedelemmel ellentétben nem ördögtől valók, de valóban teljes értéket lehet élni nélkülük, én sem fogyasztom őket.

Húsból viszont nem jó, ha elmondásod szerint sokat eszel. A nagymennyiségű hús fogyasztása számos egészségügyi probléma kiváltója lehet:

[link]

Ez a cikk is megállapítja, hogy a sok húsevés azért káros, mert a hús lebontásakor keletkező húgysav urátlerakódást okoz az ízületekben, és ez köszvényhez vezethet. De érrendszeri, hormonális, emésztőrendszeri diszfunkciók kiváltója is lehet. Többek között ez a gond a paleo/ketogén diétával.

Nyilván ezt nagyon szépen lehet ellensúlyozni zöldség és gyümölcs fogyasztásával, ami rengeteg antioxidánst és kompenzáló mikrotápanyagot tartalmaz. Itt nyilván nem a gyorskajáldás sültkrumplira gondolok, de például a gyrossal olyan nagyon durván sok probléma aézrt nincs. Bárcsak a gyorskajáldás gyros lenne a legegészségtelenebb étel az emberek életében.

Az egészségedre legyen időd. Közhely, de nekem munka, feleség, gyerek, háztartás, sport mellett is van időm kiegyensúlyozottan táplálkozni. Neked is lenne.

2022. máj. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most olvastam pont, hogy Jordan Peterson is csak zöldség és hús diétán volt sokáig, mostmár felváltotta all beef dietre wooow
2022. máj. 11. 15:20
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Mit jelent pontosan amúgy, ohgy zöldség-hús diéta? Az minden, nem? Tehát magyarul mindenevő? Ennyi erővel a komplett családom és minden ismerősöm diétázik, mert "csak" zöldséget és húst esznek. Most az, hogy nem fogyaszt fehér lisztet, meg tejet, az nem diéta.

Egyébként mi az az all beef diet? Jordan Peterson csak marhahúst eszik, semmi mást? Csak mert az szép egészségügyi problémákkal fog járni így az utolsó éveire, évtizedeire.

2022. máj. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7/7 nézz utána énis nagyon csodálkozom rajta... Nem fogyasztok lisztet tojást tejet éy finomított cukrokat. Szerintem ez azért diéta, ha nem így gondolod próbáld ki egy hétig
2022. máj. 11. 17:19
 9/9 anonim ***** válasza:
85%

Annyira azért ne szólogass be, drágám. Én nem szóltam be neked.

Vegán vagyok, ráadásul versenysportoló, úgyhogy nálad jóval szigorúbban állok a táplálkozáshoz, de köszönöm az ajánlást.

A nagyfokú húsfogyasztás rengeteg egészségügyi probléma kiváltója, kimutatottan. Csak néhány tanulmány:

[link]

[link]

[link]

Ergo nem ajánlom a magas húsfogyasztást. Pláne azt nem, hogy semmi mást ne fogyasszunk a világon, csak vörös húst.

2022. máj. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!