Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért sokkal gyakoribb az...

Miért sokkal gyakoribb az elhízás a romák között?

Figyelt kérdés
Lehetséges a cigány konyhára jellemző ételek jobban hízlalnak?
2022. máj. 12. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
a magyarok között is nagyon gyakori.
2022. máj. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Kultúrális okai is vannak, náluk a gazdagságot szimbolizálja.
2022. máj. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Genetika.

Tényleg nem tudom miért, de valami nagyon hulladék a genetikájuk.

Fiatalon a lányok szépek, a fiúk életerősnek látszanak. Bírják is a munkát, a gyűrődést, nagyon strapabírók. De olyan 20-25 éves koruk után nagyon hamar elkezdenek lepukkanni.

Nem tudom miért van ez így nálunk.

Más népcsoportoknál nem látni ilyet. A négerek nem kis része például 50+ évesen is fiatalabbnak néz ki egy átlagos, vele egykorú, fehér lakostól. Meg ugye a sportban elért teljesítményük is utánozhatatlan. Valami nagyon jó genetikájuk van.

Amúgy pl cigány milfet látott már valaki?? Vannak olyanok akik talán egy üveg vodkával elmennének. De olyat még nem láttam, mint más népcsoportoknál, hogy egy 35-40es nő és azt tudjam mondani, hogy "Óh, bárcsak... Legalább egyszer...".

Tényleg nem tudom miért, de a cigányoknál inkább a fiatal korukra koncentrálódik minden, akkor viszont nagyon.

2022. máj. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

A ciganysag konyhaja szerintem egy az egyben hasonlit a magyar vagy balkan kajajahoz. Azaz sok hus, koret, zsir.


Ok aztan nem fognak kaloriakat szamolni. Amugy ahogy irtak, a magyarok koreben is sok az elhizott.

2022. máj. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
#3-as a nők szülnek 1-2 gyereket és utána "lepukkannak", elhíznak. De tény hogy rengeteg zsíros, egészségtelen ételt esznek.
2022. máj. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

#5

Ismerek olyan magyar 5 gyerekes anyukát, akiről nem tudtam, hogy az. De egy szavára ugrottam volna, mint valami pincsi kutya. Pedig vagy 20 évvel volt idősebb tőlem.

(20-21 éves voltam akkor)

Ellenpéldának meg van egy csomó cigány csaj aki 1 gyereket se szült és hiába volt szép tizenévesen, 20on felül már bottal se kategóriás lett. Nem kell nekik ehhez gyerek. Valahogy másképp öregszenek.

2022. máj. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet pontozni, de cigány vagyok, cigány családból jövök, nagy részük tényleg elhízik. Néha rosszul vagyok a sok cigány ételtől, jobban szeretem a tengeri ételeket meg az ázsiai konyhát.

Nem érdekli őket a kalóriák vagy hogy egészségtelen, mozogni egyáltalán nem mozognak.

Anyum 40 kg volt, terhes lett velem, felment 100-ra, utána évek alatt tudott lefogyni 55 kg-ra. Kb akkora termetű mint én, 160 cm körül van. Az egész családunk hajlamos a hízásra, mama, anyu testvére mint kövérebbek. Mamám már fiatal korában is 100+ volt.

2022. máj. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12%
#6 Az igénytelenség is közrejátszik ebben.
2022. máj. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem elsősorban az életvitelük miatt van: azért a többségük mélyszegénységben él, nem telik rendes élelemre, nem tudnak tisztálkodni, hát még egyéb úri huncutságot, pl a nyári tűző napon egy fényvédő. A rosszminőségű ételek és a mozgásszegény életmód miatt híznak, a korai családalapítás pedig nyilván még olaj a tűzre: ha megnézel bármilyen 3+ gyerekes anyát, azért a többségüket nem lehetne egy Oscar gálára kirakni. Megereszkedett test, ráncos, karikás szemek, többnyire kezeletlen haj. Nem mindegy, hogy átlag 30 évesen kerülsz ebbe a szerepbe, vagy 16 évesen. Csak míg az átlag 30-as fehér nőnek mindemellett általában azért igénye van arra, hogy kinézzem valahogy, és előbb utóbb azért megpróbál tenni valamit a jelenlegi állapot ellen, addig ez a cigányság körében nem jellemző, részint igénytelenség, részint rossz példa, részint pénzhiány miatt.


Egyébként ez mind csak spekuláció, Magyarországon ugyanis nem lehet még egészségügyi kutatás miatt sem megkülönböztetni a romákat, hiába szolgálná hosszú távon az orvostudomány fejlődését, például ha tudom, hogy bizonyos betegségek gyakoribbak bizonyos népcsoportokban, itthon szigorúan nincs semmiféle megkülönböztetés, maximum csak az ember a saját tapasztalatait közölheti mondjuk a medikusokkal, de semmi hivatalos.

2022. máj. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%
Az elhizas nepbetegseg. Eleg korulnezni Ausztriaban egy nagyvarosban. Elkepeszto hogy mar a gyerekek is egyre nagyobb szamban iszonyat koverek. Mekiben nonek fel. Suli utan rohannak meki kajat venni. A szulok keszeteleket vesznek es azt faljak a kolkok.
2022. máj. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!