Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet-e ok okozati összefüggés...

Lehet-e ok okozati összefüggés, hogy fehérjeport szedek, és az elmúlt időben többször is sokat szellentek, ami után kén-dioxidos (kissé a szagosított gázra) emlékeztető szag jelenik meg a szobában?

Figyelt kérdés
Tudtommal fehérje lebomlás során keletkezhet kén-dioxid, ami okozhatja ezt a szagot. Ha emésztés során a szellentés ilyen szagú az jelenthet komoly egészségügyi kockázatot?

2022. máj. 20. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, a feherjepor tud komoly fingast okozni...:D

De ennyi az egesz, nem kell tulgondolni.

2022. máj. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Senior Séf ***** válasza:
Na, azért azt nem írom alá, hogy nem kell túlgondolni. A túlzott bélgázműködés emésztési diszfunkcióra utal, az emésztés pedig jószerivel minden egyéb életfolyamatra kihatással van. Megteheted persze, hogy nem figyelsz oda rá, de azért azt tudd: bármit követsz el a tested ellen, azt megjegyzi, és egyszer könyörtelenül benyújtja a számlát.
2022. máj. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám, hogy túlzott lenne, mert mielőtt szedtem, egész életemben hasonló mennyiségűt "szellentettem" szakaszosan. Most csupán a szobában a zavaró szag az egyetlen ami változott (szakasosan ez is).
2022. máj. 21. 12:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Én mióta elkezdtem fehérjét szedni, azóta állandóan rajtam van a fosás. Valaki tapasztalt ilyet? Pedig egyszer már edzettem korábban, és akkor nem volt ilyen gondom a fehérje porral. Az a baj a zabpelyhet is csak azzal tudom megenni, mert a tejet sem bírja a gyomrom. Lehet váltanom kéne tejsavó fehérjéről valami másra?


Bocs kérdező, hogy ide offolok.

2022. máj. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a tejet nem birod, akkor talan logikus, hogy nem tejalapu feherjet valasztasz, nem? Mert szamomra az...:D
2022. máj. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Régen sem bírtam a tejet, de a fehérjétől nem volt bajom. Lehet azóta rosszabbodott a helyzet.

Más tejtermékkel sincs bajom, legalábbis remélem, hogy a túró nem fosat majd meg.

2022. máj. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!