Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A mangalica hungarikum, de...

A mangalica hungarikum, de miért kell minden magyarnak azzá válnia?

Figyelt kérdés

Úgy értem miért nem teszünk semmit a rohamosan növekvő elhízás ellen?

Ti milyen intézkedéseket hoznátok ha kezetekben lenne a döntés joga?


2010. szept. 18. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

én nem engedném meg, hogy minden szärt idehozzanak hozzánk, ami más országokba nem kell

egészséges ételeket hirdetnék a tv-be és nem burger king, meg mittomén king cuccokat

a sporta fektetnék nagyonbb hangsúlyt

és levinném a bio, meg a többi egészségesnek mondható kaja árát, a chips, csokiknak meg a duplájára emelném az árát

a gyümölcsöket meg zöldségeket meg jóval olcsóbban adnám

röhej egy kilo cirom 1000ft, egy egy tábla csoki 200 ft, és sajnos a magyar embereknek nincs sok pénze egészséges kajákra

ja és nem csinálnák ennyi gyorséttermet meg társait

de visszafelé is igaz: az ilyen extra xs, meg 32es ruhákat nem engedném meg, mert ezt követi a mai fiatalok lányok

szóval mindkettő felé kelljen hogy menjen a dolog

se vékony, se dagadt ne legyen az ember, hanem normális testalkat és ezt hirdetném

kuponokat, ilyesmiket adnék az embereknek

nagyjából ennyi:D

2010. szept. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Jaj ez tetszett.:DDD

Én először is megcserélném az árakat.Ergo az egészséges termékek kerülnének kevesebb pénzbe és a fatfoodok meg ilyen szarok a többe.

Olyan műsorokat adnék a tvbe,ami megmutatja,hogy más országokban hogyan élnek egészségesebben(meg...ez nem ide tartozik,de más országokban hogyan öltözködnek a lányok....mert nem ilyen ribancosan meg tucatosan-_-'')

Plusz olyan főzőműsorokat adnék,hogy egy átlag ember hogy készítheti el a kedvenc étele egészséges alteregoját :DDD

Több mozgáslehetőség lenne,a kínai éttermekben sem a cukros izék dominálnának,hanem pl a sushi :)

A gyorséttermek helyén lehetne salátabár,meg ilyenek...:DD

Tökjólenne :D

2010. szept. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

11:09!


A ribancos,tucatos öltözködést köszönthetjük az voksán virág

féle riherongyoknak,akik a médiában szerepet kapnak és "példát mutatnak" a feltörekvő ifjúságnak.

2010. szept. 19. 11:21
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Egyértelmű szerintem is, hogy az élelmiszerek árával kellenek kezdeni a reformálást. Továbbá a konditermek bérletét kéne olcsóbbá tenni, vagy ingyenessé. Sokkal több ember szakítana időt a testmozgásra ha megengedhetné magának anyagilag és kellőképp motiválva lenne. Továbbá szabadidő programokként kellene több családi futást, stb. rendezni. Tömegestül kéne megmozgatni az embereket, nagyobb kedvük lenne hozzá.
2010. szept. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
71%
Huhúú de jogos kérdéééés! Ez nagyon betalált, bárki is a szerzője! Congratulation! ,)
2010. szept. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A kézműves termékeket, ökológiai gazdálkodást támogatnám az élelmiszeripari multikkal szemben. Betiltanám az olcsó töltőanyagként használt élelmiszer-összetevőket, káros/hizlaló adalékanyagokat és az emberre-környezetre egyaránt veszélyes permetezőszer-fajtákat. Az iskolában már tanítanak az egészséges táplálkozásról és életmódról, de az idősebb generációt senki se tanítja, erre is lehetne ingyenes tanfolyamokat, előadásokat szervezni, a szegényebb rétegeknek is. Az elhízottak számára esetleg kötelezővé is tenném, bár alapvetően az emberek nem szeretik a kötelező dolgokat... Megfelelő segítség kellene nekik, nem kényszerítés.

A rászorultaknak nem csak tartós élelmiszereket, hanem friss zöldségeket, gyümölcsöket, egyéb egészséges alapanyagokat is juttatnék.

Ja és kötelezővé tenném, hogy az élelmiszer-összetevők listáját olvasható nagyságú betűkkel kelljen feltüntetni a termékeken. Sokan nem tudják elolvasni (néha még nekem is nehéz, pedig elég jól látok).

2019. szept. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
5 év múlva Bio Hungarikum lesz már az igazi ;)
2021. jan. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha rajtam múlna: olyan törvényt vezetnék be, aminél a legolcsóbbak a normális élelmiszerek: pl tojás, húsok, zöldségek, olajos magvak , tejtermékek.

Illetve hogy a szülők csak akkor vállalhassanak gyereket, ha ezeket biztosítani tudják!!!!!!!

Nekem anno rengeteg problémát okozott gyerekkoromban, hogy anyuékkal fehérlisztes tésztán, fehér rizsen, krumplin, és fehér kenyéren éltünk, minimális hússal, és emellett hiába sportoltam, kosaraztam, úsztam, bicikliztem, görkorcsolyáztam, aktív voltam, mégis elhíztam:( Borzasztó nehezen találtam rá a jó útra, hogy fogyhassak , és ne kelljen koplalni sem, de végülis sikerült:)

2021. ápr. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az egészséges ételek olcsóbbá tételével sajnos nem lehet operálni. Ekkora tömegben gyártott élelmiszer esetén csak a mű szarok maradnak. Ha most hirtelen mindenki egészséges élelmiszerre váltana, holnap fél Európa éhen halna. Az egészségtelen szarok azért olcsóbbak, mert kisebb az előállítási költségük, ami leginkább a kőolajra értendő. Mert az egész élelmiszeripar a kőolajra épült! Arra a kőolajra, aminek az árát az abroszfejűek határozzák meg.
2021. ápr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9.

Miért olcsóbb a szemét kaják előállítása? Csak azért kérdezem mert ugye ott hozzáadott csomó adalékanyag, ízfokozó, állományjavító, tartósítószer, stb van benne. Akkor nem kêne drágábbnak lennie megcsinálni őket?

2021. ápr. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!