Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lejárt szavatosságú protein...

Lejárt szavatosságú protein portól lehet bajom?

Figyelt kérdés

A barátnőmnek megmaradt egy 2 kilós kiszerelésű protein por, amit nem fogyasztott el, mert nem ízlett neki.

Március 11-én lejárt.

Történhet valami bajom, gyomorrontás vagy hasonló, ha elfogyasztom?



2022. máj. 28. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Én a Covid első hullámának idején találtam meg a 2016-ban vásárolt szójafehérjémet. Utána minden reggel azzal készítettem a zabkásámat. Lassan 2022 közepe van, és még élek. Ha ti porotok márciusban járt le, akkor az lófütty. De azért szagoljátok meg előtte, kóstoljátok meg, ilyesmi, de ha az illata és az íze rendben van, akkor én simán fogyasztanám.
2022. máj. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én sajnos pont az ellentéte tudom leírni. Nekem egy kb. fél éve lejárt fehérjétől csikart a hasam, és elég durván hasmenésem is volt.

A hasam úgy fájt, hogy a normál 10 órai fekvés helyett éjjel 2 belől.


Egy hét múlva vettem egy pont ugyan olyan fehérjét, mert ez a kedvencem. Ízben is ugyan olyat.

Semmi bajom nem volt tőle.

2022. máj. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"minőségét megőrzi".

Nem lesz tőle semmi bajod. Az a dátum arra vonatkozik, hogy utána pl csomósodhad vagy egyéb szerkezeti romlás történik. Azzal van baj, amin fogyaszthatósági dátum van. Nem kételkedem a #2 válaszában sem, de nem biztos, hogy ott is csak ennyi volt a gond. Én 3-4 fajta "lejárt" cuccot is szedek jelenleg. Semmi bajom. Sőt multkor kért egyik glutén, laktóz érzékeny haverom is egy adagot a fehérjémből, semmi baja nem volt neki se, pedig ő aztán tényleg hasfájós.

2022. máj. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!